'احضار و بازجویی دوباره دختر بزرگ موسوی و رهنورد'

به روز شده:  17:39 گرينويچ - دوشنبه 18 فوريه 2013 - 30 بهمن 1391

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از ٢٥ بهمن سال ٨٩ در بازداشت خانگی به سر می‌برند

به گزارش سایت کلمه، کوکب موسوی، دختر بزرگ میرحسین موسوی و زهرا رهنورد صبح روز دوشنبه ۳۰ بهمن، ۱۸ فوریه بار دیگر به دادسرای زندان اوین احضار و بازجویی شده است.

بر اساس گزارش سایت کلمه، سایت خبری نزدیک به میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان دولت ایران که در حصرخانگی است، در این بازجویی از کوکب موسوی خواسته شده امضا دهد و مسئولیت بیانیه‌ها و مصاحبه‌های اخیر خود را بپذیرد.

این سایت گزارش داده است که بازجویان در این جلسه سه ساعته بازجویی، رفتاری "مودبانه" داشته‌اند و درباره مصاحبه‌ها و اخبار منتشر شده توسط خانم موسوی سوال کرده‌اند.

او به تازگی در خصوص احضار و بازجویی های خود و خواهرانش با سایت هایی از جمله کلمه و جنبش راه سبز (جرس) گفت و گو کرده بود. خانم موسوی در گفت و گو با سایت کلمه، با اشاره به اینکه پدر و مادرش تنها به تلویزیون ایران دسترسی دارند، گفته بود: "تا جایی که توان داریم، درباره وضعیت پدر و مادر خود اطلاع رسانی و در مقابل تهمت های ناروا از ایشان دفاع می کنیم."

پیشتر سایت کلمه گزارش داده بود که کوکب و نرگس موسوی، فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، با تماس تلفنی به دادسرای اوین احضار شده‌اند.

هفته گذشته و در آستانه دومین سالگرد حبس خانگی رهبران مخالفان دولت ایران، نرگس موسوی نیز به همراه زهرا موسوی، خواهر دیگرش ساعاتی کلیک بازداشت شده و درباره ارتباطشان با وبسایت کلمه و اطلاع‌رسانی پیرامون وضعیت پدر و مادرشان از آنان بازجویی شده بود.

در همان روز محمدحسین کروبی، فرزند مهدی کروبی نیز برای ساعاتی کلیک بازداشت شده بود.

نرگس موسوی پس از آزادی گفته بود که برخورد با او کلیک تهدیدآمیز و تند بوده است. و حتی "یکی از ماموران او را تهدید به مرگ کرده است."

برخورد با فرزندان رهبران مخالفان دولت ایران در حالی صورت می‌گیرد که دو سال از آغاز بازداشت خانگی آنها می‌گذرد.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو سال پیش در روز ٢٥ بهمن ٨٩ و همزمان با تحولات تونس و مصر، که به "بهار عربی" مشهور شد، طرفداران خود را به برگزاری یک تجمع فراخواندند.

پس از این تجمع کلیک رهبر ایران دستور داد آنها به همراه همسرانشان بازداشت خانگی شوند. فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی پس از مدتی برای درمان از بازداشت خانگی در آمد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.