احسان مازندرانی خبرنگار روزنامه اعتماد بازداشت شد

به روز شده:  09:26 گرينويچ - پنج شنبه 21 فوريه 2013 - 03 اسفند 1391

ریحانه طباطبایی، نسرین تخیری، امیلی امرایی، نرگس جودکی، میلاد فدایی اصل، صبا آذرپیک، پوریا عالمی، سلیمان محمدی، احسان مازندرانی،ساسان آقایی، پژمان موسوی، اکبر منتجبی و کیوان مهرگان روزنامه‌نگارانی هستند که همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

در ادامه روند بازداشت‌ روزنامه‌نگاران در ایران، احسان مازندرانی خبرنگار روزنامه اعتماد، صبح روز گذشته چهارشنبه دوم اسفندماه بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

همزمان نیز حسین یاغچی خبرنگار هفته نامه آسمان که نهم بهمن ماه بازداشت شده بود، عصر روز گذشته پس از سه هفته بازداشت از زندان اوین آزاد شد.

آقای یاغچی به همراه تعدادی از روزنامه نگاران ایرانی دستگیر شده بود.

ماموران امنیتی روز ۸ بهمن با حضور در دفاتر چهار روزنامه بهار، شرق، اعتماد، آرمان و هفته نامه آسمان تعدادی از این روزنامه‌نگاران را بازداشت کردند و برخی از آنها نیز در منازل خود یا درخیابان دستگیر شدند. روزنامه نگاران بازداشتی تاکنون از حق دسترسی به وکیل یا ملاقات با خانواده خود محروم بوده اند و برخی از آنها تماس‌های کوتاه تلفنی با خانواده داشته اند.

ریحانه طباطبایی، نسرین تخیری، امیلی امرایی، نرگس جودکی، میلاد فدایی اصل، صبا آذرپیک، پوریا عالمی، سلیمان محمدی، ساسان آقایی، پژمان موسوی، اکبر منتجبی و کیوان مهرگان روزنامه‌نگارانی هستند که همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

وزارت اطلاعات ایران اخیران در سومین اطلاعیه خود بار دیگر این روزنامه نگاران را متهم کرده که با بی‌بی‌سی همکاری می کردند و "افراد دیگر متصل به این شبکه" را احضار و از آنها بازپرسی کرده است.

در اطلاعیه اخیر وزارت اطلاعات که سه‌شنبه اول اسفندماه منتشر شده، آمده است: "تعدادی از شبکه‌های رادیویی، تلویزیونی، سایت‌های خبری ضد انقلاب و وابسته به عناصر فراری فتنه ۸۸ توسط بی‌بی‌سی اداره می‌شود."

این اطلاعیه، از سایت‌های جرس، کلمه، ملی - مذهبی، نوروز، ندای سبز آزادی، روز آنلاین، گذار، خودنویس و سحام نیوز و شبکه‌هایی نظیر بخش فارسی رادیو بین المللی فرانسه، دویچه وله، رادیو فردا، صدای آمریکا و من و تو به عنوان رسانه های تحت اداره "شبکه" متصل به بی‌بی‌سی نام برده است.

وزارت اطلاعات ایران پیش از این در تاریخ ۱۱ و ۱۷ بهمن‌ ماه نیز در دو اطلاعیه روزنامه نگاران بازداشت شده را متهم کرده بود که از "افراد مرتبط با بی‌بی‌سی بوده‌اند."

در پی انتشار اطلاعیه نخست وزارت اطلاعات، بی‌بی‌سی با انتشار بیانیه‌ای کلیه اتهامات مطرح شده توسط این وزارتخانه را تکذیب کرد و آنها را کاملا بی اساس خواند.

بی‌بی‌سی تاکید کرد که با روزنامه نگاران بازداشت شده هیچ‌گونه رابطه کاری نداشته است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.