انتقاد معاون سیاسی سپاه از عذرخواهی نکردن از رهبر ایران

به روز شده:  15:13 گرينويچ - جمعه 22 فوريه 2013 - 04 اسفند 1391
رسول سنایی راد

معاون سیاسی سپاه: عده‌ای با هر قیمتی به دنبال حفظ قدرت هستند

معاون سیاسی سپاه پاسداران از این‌که یکی از مقام‌های ایران به آیت‌الله علی خامنه‌ای نامه عذرخواهی ننوشته، انتقاد کرده است.

رسول سنایی‌راد در صحبت‌هایش از رئیس‌جمهوری ایران نامی نبرده، اما بعد از کلیک انتقاد بی‌سابقه رهبر ایران، محمود احمدی‌نژاد تنها مقامی بود که در نامه و اظهاراتش نشانی از عذرخواهی دیده نمی‌شد.

آقای سنایی‌راد در جمع فرماندهان سپاه استان سمنان گفته کسی که مدعی است به رهبر ارادت دارد و در فضای "خودشیفتگی" حاضر به نوشتن نامه عذرخواهی نمی‌شود، نمی‌تواند به این تناقض پاسخ بدهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، معاون سیاسی سپاه پاسداران ایران از عده‌ای سخن گفته است که با شعار برافراشتن پرچم عدالت و مبارزه با فساد "به دنبال حفظ قدرت با هر قیمتی هستند" و "دچار انحراف آشکار" شده‌اند.

او درباره آغاز حرکتی انتخاباتی و سیاسی هشدار داده است.

آقای سنایی‌راد می‌گوید: "در روان‌شناسی سیاسی، فردی که دچار خودشیفتگی سیاسی می‌شود و خود را بر‌تر از دیگران می‌داند، نقدپذیر نیست، حرف دیگران را نمی‌پذیرد و دچار توهم می‌شود".

"کسی که مدعی است ما به مقام معظم رهبری ارادت داریم و در فضای خودشیفتگی حاضر به نامه نوشتن برای عذرخواهی نمی‌شود، این تناقض را نمی‏‌تواند پاسخ دهد"

رسول سنایی‌راد، معاون سیاسی سپاه

معاون سیاسی سپاه پاسداران گفته است در قضیه اخیر هر شخصی که تأثر آیت‌الله خامنه‌ای را دیده باشد، باید بلرزد.

رهبر ایران، کلیک افشاگری محمود احمدی‌نژاد علیه برادران لاریجانی را در جلسه استیضاح وزیر کار، اقدامی خلاف شرع، قانون و اخلاق دانسته بود.

بعد از کلیک انتقاد رهبر ایران از صحبت‌های رئیس جمهوری در جلسه استیضاح وزیر کار و همچنین نکوهش پاسخ‌های رئیس مجلس ایران، نمایندگان مجلس و علی لاریجانی از رهبر ایران کلیک عذرخواهی کردند. اما محمود احمدی‌نژاد در کلیک نامه‌ای متفاوت، بدون عذرخواهی و ابراز ندامت، تأکید کرد که کوچک‌ترین قدمی برخلاف مصالح ایران برنخواهد داشت.

رابطه سپاه و دولت

رسول سنایی‌راد، آذرماه امسال با حکم نماینده رهبر ایران در سپاه، معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد.

نزدیکان محمود احمدی‌نژاد، آقای سنایی‌راد را از منتقدان جدی دولت می‌دانند.

سایت شبکه ایران، متعلق به روزنامه دولت، پیش‌تر در چند مطلب انتقادی نوشته بود انتصاب آقای سنایی‌راد به معاونت سیاسی سپاه در آستانه انتخابات، معنای سیاسی خاصی دارد.

اختلاف سپاه پاسداران و رئیس جمهور ایران بعد از سخنان آقای احمدی‌نژاد درباره اسکله‌های غیرقانونی و استفاده از عبارت کلیک "برادران قاچاقچی خودمان" بالاگرفت.

موحدی کرمانی

محمدعلی موحدی کرمانی: معتقدم ممکن است قدم بعدی رهبر چیزی بیش از نصیحت باشد

در جریان برکناری وزیر اطلاعات هم این اختلاف‌ها شدید‌تر شد؛ تا جایی که اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ محمدعلی جعفری فرمانده سپاه گفت انتظارهای رهبر از دولت و مسئولان نظام محقق نشده است.

بعد از این اختلاف‌ها بود که اواخر پاییز امسال، آقای سنایی‌راد معاون سیاسی سپاه شد.

مسئولان حواسشان را جمع کنند

در واکنش به نزاع سیاسی اخیر بین سران قوا و صحبت‌های رهبر ایران، محمدعلی موحدی کرمانی، امام جمعه موقت تهران هم به مسئولان نظام هشدار داده است.

آقای محمدی کرمانی به خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران گفته است "حضرت آقا فرمودند که کلیک 'فعلا نصیحت می‌‌کنم' و من معتقدم ممکن است در مرحله بعد چیزی بیش از نصیحت باشد".

امام جمعه موقت تهران از سران قوا خواسته به گفته‌های رهبر توجه داشته باشند و بدون "اختلاف و بداخلاقی" به بیکاری و گرانی توجه کنند.

امروز، محمد امامی کاشانی هم در خطبه‌های نماز جمعه تهران مسئولان حکومتی را به اطاعت از رهبر دعوت کرد و گفت یک نفر باید باشد که حرف آخر را بزند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.