هشدار استادان اقتصاد به احمدی نژاد: ایران در خطر است

به روز شده:  21:06 گرينويچ - 24 فوريه 2013 - 06 اسفند 1391

مدیا پلیر

در یک سال آینده بر خیل بی کاران اضافه می شود، با افزایش تورم از قدرت خرید مردم کاسته می شود و تشدید تحریمهای نفتی و بانکی، بحران را عمیق تر می کند، مگر اینکه چاره ای اندیشیده شود. ولی چاره چیست؟

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

اگر این وضع ادامه پیدا کند، با تشدید اختلافات اجتماعی و سیاسی، کیان ایران به مخاطره می افتد. این هشدار بیش از ۴۰ استاد اقتصاد به محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران است که تقریبا همزمان با گفتگوی مفصل او با خبرنگاران منتشر شده. آقای احمدی نژاد دیشب گفت که به اقتصاد سر و سامان می دهد و اشاره کرد که دولت به هر ایرانی بین هشتادوپنج تا یکصد هزار تومان عیدی می دهد. البته او فشار تحریمها را پنهان نکرد و گفت که به اقتصاد ایران شوک وارد شده. اقتصاددانهایی که به آقای احمدی نژاد نامه نوشته اند، هم می گویند در یک سال آینده بر خیل بی کاران اضافه می شود، با افزایش تورم از قدرت خرید مردم کاسته می شود و تشدید تحریمهای نفتی و بانکی، بحران را عمیق تر می کند، مگر اینکه چاره ای اندیشیده شود. ولی چاره چیست؟

مسعود آذر گزارش می دهد.


ویندوز میدیا پلیر نسخه ۹

فلش پلیر نسخه ۹.۰.۱۱۵.۰ برای پخش ویدیوی فرمت h.۲۶۴

اگر مشکلی با تماشای ویدیوها داشتید با ایمیل persian@bbc.co.uk با ما تماس بگیرید یا از طریق صفحه کلیک تماس با ما پیام خود را ارسال کنید

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.