سرپرست وزارت بهداشت ایران:انتخابات نظام پزشکی تمام شده

به روز شده:  17:27 گرينويچ - جمعه 01 مارس 2013 - 11 اسفند 1391

آقای طریقت منفرد با تاکید بر اینکه این انتخابات تمام شده گفته که اگر ایرادی هست در دوره بعدی به آن پرداخته خواهد شد

با وجود انتقاد محمود احمدی نژاد رئیس جمهور از دخالت سپاه پاسداران در انتخابات نظام پزشکی، محمدحسن طریقت منفرد، سرپرست وزارت بهداشت امروز جمعه ۱۱ اسفندماه در پاسخ به سئوال خبرنگاران در خصوص انتخابات سازمان نظام پزشکی گفت که "انتخابات نظام پزشکی تمام شد و انشاالله ماند برای دوره بعد."

به گزارش خبرگزاری مهر،آقای طریقت منفرد با تاکید بر اینکه این انتخابات تمام شده گفته که اگر ایرادی هست در دوره بعدی به آن پرداخته خواهد شد.

انتخابات سازمان نظام پزشکی جمعه ۴ اسفند (۲۲ فوریه)، در استان‌های مختلف ایران انجام شد. سازمان نظام پزشکی یکی از قدیمی‌ترین نهادهای صنفی و غیردولتی ایران است که اموری چون تعیین نرخ خدمات درمانی و رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای پزشکان را بر عهده دارد. اعضای هیئت مدیره نظام پزشکی استان‌های مختلف، مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی را تشکیل می‌دهند که رئیس کل و اعضای شورای عالی سازمان را انتخاب می‌کند.

ردصلاحیت پزشکان اصلاح‌طلب در انتخابات این دوره اعتراض‌هایی را به دنبال داشت.

علی تاجرنیا، رئیس ستاد انتخاباتی پزشکان اصلاح طلب، پیشتر گفته بود که با توجه به این ردصلاحیت‌ها "امکان حضور آنها در انتخابات نظام پزشکی وجود ندارد‌."

پس از اصلاح‌طلبان محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران نیز به ردصلاحیت‌ها اعتراض کرده و در نامه‌ای به وزیر کشور و سرپرست وزارت بهداشت گفته بود: "باید طبق قانون عمل شود و نظرات شخصی و گروهی و خارج از چارچوب قانون دخالتی نداشته باشد."

همچنین محمود احمدی نژاد، هفته گذشته پس از جلسه هیات دولت گفت که "نظام پزشکی یک نهاد صنفی و متعلق به جامعه پزشکی و درمان کشور است و نباید نهادهایی که مسئول نیستند به ویژه نهادهای امنیتی در آن دخالت کنند."

در واکنش به گفته های آقای احمدی نژاد، رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تایید "دخالت سپاه در انتخابات نظام پزشکی" گفته است "اقدام اطلاعات سپاه کاملا قانونی بوده و در پاسخ به استعلام مراجع قانونی صورت پذیرفته است."

سخنگوی سپاه گفته "بهتر بود عزیزان قبل از رسانه ای کردن این قضیه، به امکان بررسی و پیگیری دقیق موضوع از مجاری قانونی و دلائل متقن و محکم رد صلاحیت ها می اندیشیدند."

با وجود مخالفت‌ دولت با ردصلاحیت‌ها، برگزارکنندگان انتخابات نظام پزشکی و چهره‌های سیاسی منتقد آقای احمدی‌نژاد، دخالت در این حوزه را خارج از حوزه وظایف او دانسته‌اند و علی شکوری‌راد، پزشک و از چهره‌های اصلاح‌طلب، موضع آقای احمدی‌نژاد در انتخابات سازمان نظام پزشکی را "مانور انتخاباتی" دانسته بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.