محسن رضایی برای سومین بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود

به روز شده:  20:19 گرينويچ - دوشنبه 04 مارس 2013 - 14 اسفند 1391

محسن رضایی تاکنون در دو انتخابات ریاست جمهوری اعلام نامزدی کرده است

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده پیشین سپاه پاسداران، گفته است که در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری سال آینده نامزد می شود.

آقای رضایی روز دوشنبه چهاردهم اسفند (چهارم مارس) در شهر دیواندره در استان کردستان این تصمیم را اعلام کرد.

او گفته است: "چندین‌بار از بنده خواسته‌اند تا اینکه کاندیداتوری خود را در تهران و با حضور رسانه‌ها اعلام کنم اما من با توجه به رویکردی که دارم اکنون در این شهر اعلام می‌کنم که در انتخابات ریاست جمهوری حضور خواهم داشت."

انتخابات ریاست جمهوری ایران قرار است ۲۴ خرداد سال آینده خورشیدی برگزار و طی آن جانشین محمود احمدی نژاد تعیین شود.

آقای رضایی بهبود وضعیت معیشتی مردم و توسعه کشاورزی را از اهداف انتخاباتی خود اعلام کرده است.

او پیش از این در دو انتخابات ریاست جمهوری اعلام نامزدی کرده بود.

نخستین بار آقای رضایی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ شرکت کرد اما به فاصله کوتاهی پیش از زمان برگزاری انتخابات، از حضور در رقابت ها کناره گیری کرد.

او چهار سال بعد هم در رقابت های مناقشه برانگیز انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ شرکت کرد و از میان چهار نامزد، به مقام سوم رسید.

آقای رضایی در اوایل آذر ماه سال جاری گفته بود که "ایران به گردنه سخت و حساس رسیده" و "باید به جای تکرار مباحث دو دهه گذشته با مردم آشتی کنیم".

او با انتقاد از "شرایط سخت" کشور طی چهار سال گذشته گفته بود: "به گردنه سخت و حساسی رسیده ایم که باید با درایت ۱۰ سال آتی را مدیریت کنیم تا از این گردنه عبور کنیم."

آقای رضایی در ماه هایی اخیر انتقادهایی را متوجه شیوه مدیریت کشور توسط محمود احمدی نژاد کرده است.

در حالی که آقای رضایی اعلام کرده برای سومین بار در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کند، میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد رقیب او در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، بیش از دو سال است که در حبس خانگی به سر می برند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.