حمله به احمدی نژاد بر سر چاوز: بحث اعتقادی یا استقبال از انتخابات؟

به روز شده:  12:13 گرينويچ - جمعه 08 مارس 2013 - 18 اسفند 1391

مدیا پلیر

درگذشت هوگو چاوز، رئیس جمهور ونزوئلا، تبدیل به موضوعی شده است برای انتقاد و حمله لفظی به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران. جمشید برزگر، تحلیلگر مسایل ایران در بی بی سی در این مورد توضیح می‌دهد.

بشنویدmp3

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

انتقاد و حمله لفظی به محمود احمدی نژاد به دلیل پیام تسلیتش به مناسبت درگذشت هوگو چاوز همچنان ادامه دارد

حاشیه های درگذشت هوگو چاوز، رئیس جمهور ونزوئلا، تنها به این کشور ختم نشده و این مساله تبدیل به موضوعی شده برای انتقاد و حمله لفظی به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران.

محمود احمدی نژاد پیشتر در پیام تسلیتش گفته بود اطمینان دارد که هوگو چاوز از عباد صالح است و به همراه مسیح و مهدی موعود باز خواهدگشت.

محسن قرائتی رییس ستاد اقامه‌ نماز ایران، در واکنش به این تعابیر مذهبی گفته است این اظهارات نشان می دهد که وقتی انسان از ریل کتاب الله و عترت خارج شود، به کجا می رود.

سخنگوی قوه قضائیه ایران هم جمعه ۱۷ اسفند گفت یک فتنه جدید در راه است که شعارش عدالت، مقابله با فساد و حمایت از پابرهنگان است؛ یعنی همان شعارهای دولت محمود احمدی نژاد.

جمشید برزگر، تحلیلگر مسایل ایران در بی بی سی، در گفتگویی که در برنامه کلیک چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی پخش شده است، ابتدا در مورد انتقادهای محسن قرائتی از آقای احمدی نژاد توضیح داده است.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.