تجمع اعتراضی گروهی از طلبه ها و روحانیون ایران در اعتراض به وقایع پاکستان

به روز شده:  18:12 گرينويچ - شنبه 09 مارس 2013 - 19 اسفند 1391

تجمع گروهی از روحانیون در قم

شماری از طلبه‌های حوزه و روحانیون قم و تهران در اعتراض به بمبگذاری ها در پاکستان که به کشته شماری از شیعیان این کشور منجر شده، روز شنبه نوزده اسفند (نهم مارس) دست به تجمع اعتراضی زدند.

پلیس پاکستان یک هفته پیش اعلام کرد که حداقل ۴۵ نفر در انفجار بمب در شهر کراچی کشته شدند. بر اساس گزارش ها از ماه گذشته میلادی (فوریه) نزدیک به ۹۰ شهروند شیعه پاکستان در بمبگذاری شهر کویته جان خود را از دست داده‌اند.

هاشم حسینی بوشهری، مدیر حوزه‌های علمیه در تجمع طلبه‌ها و روحانیون قم حاضر شده و سخنرانی کرده است.

آقای بوشهری گفته "شیعیان از مقابله به مثل با این اقدامات عاجز نیستند، اما آنان صبورانه ایستادگی کرده و هوشیارانه از بازی در زمین دشمن خودداری می‌کنند."

او خطاب به مقام های پاکستانی گفته "شما مسئول هستید که از بروز این فجایع در کشور پاکستان جلوگیری کنید . . . دولت پاکستان امروز دوست دولت ایران است اما گلایه مراجع تقلید ما از شما این است که برنامه‌های خود را بگونه‌ای تنظیم کنید که دشمنان سوء استفاده نکنند."

رهبران احزاب اصلی پاکستان حمله اخیر علیه شیعیان را محکوم کرده اند.

گروه های تندروی سنی در پاکستان مرتبا شیعیان را در آن کشور هدف حمله قرار می دهند.

عدم امنیت باعث نگرانی در میان شیعیان پاکستان شده که ۲۰ درصد از جمعیت آن کشور را تشکیل می دهند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.