انتقاد محافظه‌کاران از احمدی‌نژاد برای 'در آغوش گرفتن' مادر چاوز

به روز شده:  16:06 گرينويچ - شنبه 09 مارس 2013 - 19 اسفند 1391

مادر هوگو چاوز دیروز در مراسم ادای احترام به رییس جمهور فقید ونزوئلا دستان آقای احمدی نژاد را در دستان خود گرفت و سر خود را بر گونه او تکیه داد.

چند نماینده مجلس ایران از محمود احمدی‌نژاد، رئیس‎جمهور ایران به خاطر 'در آغوش گرفتن' النا چاوز، مادر هوگو چاوز، انتقاد کرده‌اند.

محمد دهقان، عضو هیئت رئیسه مجلس بدون نام بردن از آقای احمدی‌نژاد گفته است که "رفتار یک مقام ارشد اجرایی کشور خلاف شان انسان مسلمان و مقید است."

او همچنین گفته: "جریان انحرافی در حال برملا کردن ضمایر درونی خود است."

جریان انحرافی عنوانی است که هواداران آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، به حلقه نزدیکان آقای احمدی‌نژاد می‌دهند و آنان را متهم می‌کنند که برای ماندن در قدرت در حال کلیک تدارک توطئه‌ هستند.

النا چاوز، مادر رئیس‌جمهور درگذشته ونزوئلا دیروز در کلیک مراسم ادای احترام به هوگو چاوز دستان آقای احمدی نژاد را در دستان خود گرفت و سر خود را بر گونه او تکیه داد.

محافظه کاران منتقد آقای احمدی نژاد این واقعه را به عنوان 'در آغوش گرفتن' مادر هوگو چاوز تعبیر کرده اند.

آقای احمدی نژاد که با بغض و احساساتی برانگیخته در این مراسم حاضر شده بود، پس از ادای احترام به هوگو چاوز تابوت او را بوسید.

محمدمهدی پورفاطمی، نماینده مجلس، نیز به "خانه ملت"، وبسایت مجلس ایران، گفته است: "اگر فردی دیگر در چنین مراسمی شرکت می‌کرد و مادر چاوز را در آغوش می‌گرفت الان غیر از این بود که یک عده خاص به خیابان بریزند و علیه وی شعار داده و تظاهرات کنند؟"

او همچنین گفته: "هم‌اکنون باید علما و مراجع درمورد عملکرد اخیر احمدی نژاد وارد میدان شده و به طور جدی با او برخورد کرده و رفتار او را محکوم کنند و اجازه ندهند که این آقا هر کار خلاف شریعت اسلام را که دوست دارد، انجام دهد."

محمدتقی رهبر، از نماینده‌های پیشین مجلس، نیز گفت که رفتار آقای احمدی نژاد در ونزوئلا "سنجیده" نبوده است و افرود: "گویا مهار از دست رئیس جمهور خارج شده است."

حسن ابراهیمی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران که از تشکل‌های قدیمی روحانی‌های محافظه‌کار ایران است، گفته است: "رفتارهای اخیر رئیس جمهور موید شناخت صحیحی از مذهب نیست."

پیش از این کلیک پیام آقای احمدی‌نژاد به مناسبت درگذشت چاوز نیز کلیک انتقاد محافظه‌کاران حاکم را برانگیخته بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.