توضیح معاون رئیس‌جمهوری ایران در مورد مواجهه احمدی‌نژاد و مادر چاوز

به روز شده:  18:24 گرينويچ - 10 مارس 2013 - 20 اسفند 1391
مادر چاوز

معاون پارلمانی محمود احمدی‌نژاد انتشار این عکس را شیطنت رسانه‌ها خواند

معاون رئیس جمهوری ایران که در سفر به ونزوئلا همراه او بوده، می‌گوید که محمود احمدی‌نژاد به مادر هوگو چاوز تسلیت گفت اما عکس منتشر شده درباره مصافحه (دست دادن و در آغوش گرفتن) "شیطنت رسانه‌ها" است.

به روایت محمدرضا میرتاج‌الدینی "آقای احمدی‌نژاد طبق معمول دست‌های خود را مقابل مادر هوگو چاوز در مقابل به هم فشرد، اما به دلیل آنکه حال مادر چاوز دگرگون شده بود، ناگهان دستان رئیس جمهوری ایران را در دست گرفت و بر صورت خود نهاد."

آقای میرتاج‌الدینی می‌گوید به همراه وزیر خارجه ایران در کلیک مراسم وداع با آقای چاوز، شاهد این ماجرا بوده و در نتیجه عکس‌های منتشر شده در سایت‌ها را تکذیب می‌کند.

او همچنین اصالت عکسی که در بعضی سایت ها و شبکه های مجازی تحت عنوان عکس رئیس‌جمهوری ایران با دختر هوگو چاوز منتشر شده را تکذیب کرد.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری ایران گفت که هدف از "شیطنت رسانه‌ها" حاشیه‌سازی و تحت شعاع قرار دادن سفر موفقیت‌آمیز و تاثیرگذار محمود احمدی‌نژاد به ونزوئلا است.

انتشار تصویر رئیس جمهوری ایران در حالی که دستانش در دستان النا فریاس، مادر رئیس‌جمهوری پیشین ونزوئلا بود، کلیک انتقاد بعضی از چهره‌های سیاسی و نمایندگان مجلس را برانگیخت.

محمدتقی رهبر، امام جمعه اصفهان، اقدام رئیس جمهوری را به لحاظ فقهی حرام و از لحاظ منطقی دور از شأن کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران توصیف کرد.

آقای رهبر به خبرگزاری مهر گفت که دست دادن به زن نامحرم چه اهل کتاب و چه مسن و چه غیرمسن به هیچ وجه جایز نیست.

اما جعفر شجونی دبیر کل جامعه وعاظ تهران و عضو جامعه روحانیت مبارز گفت "سنی از مادر آقای چاوز گذشته و در مورد افراد مسن احکام متفاوتی وجود دارد."

دبیر کل جامعه وعاظ تهران البته ضمن حمایت از محمود احمدی‌نژاد و انتقاد درباره پرداختن به این موضوع، درباره صحت عکس‌ها ابراز تردید کرد.

آقای شجونی این ماجرا را با جنجال‌ها بر سر "دست دادن آقای خاتمی با یک زن در سفر به ایتالیا" مقایسه کرده و گفته این ماجرا متفاوت است.

عضو جامعه روحانیت مبارز می‌گوید "آقای خاتمی با زنان و دختران جوان مصافحه می‌کرد و اعتراض‌ها به رفتار او به این دلیل بود."

پیش از انتقاد درباره انتشار این تصاویر، چهره‌های سیاسی و روحانیان ایران از پیام تسلیت رئیس‌جمهوری ایران کلیک خشمگین شده بودند.

در آن پیام از کلیک بازگشت هوگو چاوز به همراه صالحان و حضرت مسیح سخن گفته شده بود.

اما آقای احمدی‌نژاد بعد از بازگشت از کاراکاس به تهران بار دیگر بر مومن بودن هوگو چاوز و باور او به ظهور مسیح و امام دوازدهم شیعیان تاکید کرد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.