ابوالفضل قدیانی به بیمارستان قلب تهران منتقل شد

به روز شده:  18:01 گرينويچ - دوشنبه 11 مارس 2013 - 21 اسفند 1391

ابوالفضل قدیانی ۶۶ ساله، به اتهام توهین به آیت الله خامنه‌ای و محمود احمدی نژاد به سه سال زندان محکوم شده است.

ابوالفضل قدیانی، مسن ترین زندانی اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم که از ۷ اسفند در بیمارستان پارس بستری شده بود، به بیمارستان قلب شهید رجایی تهران منتقل شده است.

سایت کلمه امروز دوشنبه ۲۱ اسفندماه، با اعلام انتقال آقای قدیانی به بیمارستان قلب نوشت: "هزینه درمان این زندانی سیاسی توسط قوه قضاییه بر دوش خانواده افتاده است، در همین حال خانواده ابوالفضل قدیانی ناچار به تقبل هزینه ماموران مراقب نیز هستند."

این زندانی سیاسی در ماه‌های گذشته نیز به خاطر نارسایی های قلبی مدتی در بیمارستان بستری بود.

آقای قدیانی، از اعضای زندانی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، تاکنون چند بار خطاب به آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران نامه نوشته و از اواخر دی ماه گذشته در زندان قزل‌حصار تهران به سر می برده است.

این فعال سیاسی در یکی از نامه‌هایش از زندان به مناسبت سالگرد تجمع اعتراضی ۲۵ خرداد ۱۳۸۸ نوشته بود: "ولایت فقیه در ایران تبدیل به سلطنت فقیه شده و آیت الله خامنه‌ای مثل ناصرالدین شاه حکمرانی می‌کند".

وی افزوده بود: "انقلاب اسلامی گرچه مرض سلطنت را با جراحی درمان کرد اما متاسفانه ویروس استبداد چندی بعد یکبار دیگر به جان این ملت افتاد."

ابوالفضل قدیانی در ۹ دی ماه سال جاری و در سالگرد راهپیمایی هواداران رهبر ایران در سال ۱۳۸۸ در واکنش به اعتراضات انتخاباتی، پیشنهاد داده بود که این روز به نام "نکبت استبداد دینی" نام گذاری شود.

این عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در نامه خود آورده بود: "تلاش حاکمیت به کمک رسانه‌های ملی و وابسته برای تبدیل این روز به یوم الله، در پی کسب مشروعیت جهت ارائه وجهه ای مردمی است که مستبد بهتر از هر کس دیگری می‌داند که نقطه ضعفش کجاست و پایه‌های حکومتش را چگونه همین عدم مشروعیت می‌لرزاند."

ابوالفضل قدیانی ۶۶ ساله، به اتهام توهین به آیت الله خامنه‌ای و محمود احمدی نژاد به سه سال زندان محکوم شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.