قائم مقام خبرگزاری تسنیم پس از ساعاتی بازداشت 'آزاد شد'

به روز شده:  14:28 گرينويچ - دوشنبه 11 مارس 2013 - 21 اسفند 1391

عباس درویش توانگر از روزنامه نگاران اصولگرا بازداشت شد

عباس درویش توانگر، قائم مقام خبرگزاری تسنیم منسوب به سپاه پاسداران، که امروز ۲۱ اسفندماه با شکایت دولت به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و بازداشت شده بود، پس از ساعاتی آزاد شد.

خبرگزاری مهر با اعلام خبر آزادی او نوشت: هنوز از دلیل یا دلایل بازداشت آقای درویش توانگر و موضوع شکایت از وی اطلاعی منتشر نشده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری‌های ایران، آقای درویش توانگر از اولین روزنامه‌نگاران روزنامه رسالت در دهه ۶۰ بوده و پیش از قائم مقامی خبرگزاری تسنیم، سردبیر خبرگزاری فارس بود.

بر اساس آخرین آمار سازمان گزارشگران بدون مرز، ایران در زمینه نقض آزادی مطبوعات در میان ۱۷۹ کشور جهان ایران در جایگاه ۱۷۴ قرار دارد.

همچنین کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران که سازمانی غیر دولتی است، در سال ۲۰۱۲ اعلام کرد ایران از لحاظ سانسور رسانه‌ها در جهان در رده چهارم است. بنا به گزارش این کمیته، در سال گذشته دست‌کم ٤٥ روزنامه‌نگار ایرانی زندانی بوده‌اند و ٦٨ نفر از آنان مجبور به ترک ایران شده‌‌اند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.