فرماندار تهران: شبهاتی که بر انتخابات آینده وارد خواهد شد دروغ است

به روز شده:  17:59 گرينويچ - چهارشنبه 13 مارس 2013 - 23 اسفند 1391
انتخابات

برخی از محافظه کاران حامی و منتقد دولت، یکدیگر را به برنامه ریزی برای تاثیرگذاری غیرقانونی بر انتخابات متهم کرده اند

عیسی فرهادی فرماندار تهران گفت: "در انتخابات سال آینده حتما شبهه وارد خواهد شد اما من از الان در مورد اینکه شبهات و اشکالات صحت دارد [یا خیر] می‌گویم که از صفر تا صد آن دروغ محض است."

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای فرهادی چهارشنبه ۲۳ اسفند (۱۳ مارس) برای پاسخگویی به ابهاماتی که ممکن است در مورد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایجاد شود اعلام آمادگی کرده و در عین حال گفته است: "کاش قانونی بود که طی آن اگر فردی اعتراض نابجا داشت، برای بیان این اعتراض نابجا مجازات شود".

وی در مورد مخاطب این اظهارات و دلایل پیش بینی خود از "حتمی" بودن شبهه آفرینی آنان در انتخابات آینده توضیح بیشتری نداده است.

انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲، در خرداد ماه آینده برگزار می شود و برخی از محافظه کاران حامی و منتقد دولت، از ماه ها پیش یکدیگر را به برنامه ریزی برای تاثیرگذاری غیرقانونی بر این انتخابات متهم کرده اند.

خبرگزاری ایلنا در گزارش خود از اظهارات فرماندار تهران از قول وی نوشته که عده ای از "همین حالا" زیر سوال بردن انتخابات را آغاز کرده اند و افزوده است: "وقتی برخی کاندیداها به این نتیجه رسیدند که صلاحیت ندارند می‌گویند که انتخابات آزاد نبوده است."

ایلنا در بخش دیگری از گزارش خود، به نقل از عیسی فرهادی از آماده باش دو تیپ از یگان‌های پلیس و "۲۲ گردان عاشورا" از بسیج مستضعفین در هنگام برگزاری انتخابات در تهران خبر داده است.

"کاش قانونی بود که طی آن اگر فردی اعتراض نابجا داشت، برای بیان این اعتراض نابجا مجازات شود"

عیسی فرهادی فرماندار تهران

این در حالی است که خبرگزاری ایسنا در گزارش خود از همین اظهارات، آورده که آقای فرهادی از آماده باش دو تیپ از پلیس و"۹۹ گردان عاشورا" از بسیج مستضعفین در هنگام انتخابات خبر داده است.

وی دلیل آمادگی این حجم از نیروهای امنیتی را "شرایط امنیتی خاصی تهران" دانسته است.

گردان های عاشورا، وظیفه حفظ امنیت در تهران را بر عهده دارند.

فرماندار تهران در سخنان خود، از عزم دولت برای برگزاری "انتخابات شیشه‌ای و شفاف" خبر داده و افزوده: "انتخاباتی که تاکنون برگزار شده‌اند شفاف بوده‌اند، اما کمتر به بعد مردمی بودن آن پرداخته شده است."

عیسی فرهادی همچنین اعلام کرده که شمارش آرا در انتخابات آینده به صورت دستی خواهد بود.

این خبر در شرایطی اعلام شده که پیشتر برخی از مسئولان از احتمال برگزاری کامپیوتری این انتخابات خبر داده بودند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.