نیروی زمینی ارتش ایران دو نوع موشک جدید آزمایش کرد

به روز شده:  12:22 گرينويچ - پنج شنبه 14 مارس 2013 - 24 اسفند 1391

به گزارش خبرگزاری ایرانا در آخرین رزمایش نیروی زمینی ارتش در سال ‌جاری، آخرین دستاوردها و سامانه‌های پیشرفته موشکی و صنایع دفاعی مورد ارزیابی قرار گرفت و با موفقیت آزمایش شده است

سومین روز از رزمایش نیروی زمینی ارتش ایران با عنوان ثامن الحجج امروز، پنجشنبه ۲۴ اسفند، در منطقه مرنجاب کاشان در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، پرتاب موشک‌های نازعات ۱۰ و فجر ۵ از برنامه‌های این رزمایش بود و این دو موشک به هدف اصابت کردند.

براساس گزارش خبرگزاری‌های ایران، "فجر ۵ " یک راکت توپخانه‌ای ۳۳۳ میلیمتری و دوربرد و از نوع راکت‌انداز چندتایی متحرک است. حداکثر برد این موشک به ۷۵ کیلومتر می‌رسد. "نازعات ۱۰" نیز یک موشک بالستیک میان‌ برد است.

علی محرابی، فرمانده رزمایش در گفت و گو با خبرگزاری مهر گفت: "بخشی از پیام رزمایش ثامن الحجج به دشمنان جمهوری اسلامی است تا بدانند که ما برای صیانت و حراست از مرزهای کشور آمادگی کاملی داریم و برگزاری این رزمایش‌ها علاوه بر نشان دادن اقتدار و آمادگی نیروهای مسلح قدرت بازدارندگی کشور را به خوبی نشان می دهد."

به گفته آقای محرابی این رزمایش سه روزه با هدف آزمایش سامانه‌های پیشرفته موشکی و بالا بردن توان دفاعی ایران برگزار شد.

در رزمایش نیروی زمینی احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش و برخی فرماندهان ستاد کل و فرماندهان ارشد ارتش جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.