دختران میر حسین موسوی پس از چهار ماه با والدین خود ملاقات کردند

به روز شده:  15:56 گرينويچ - پنج شنبه 14 مارس 2013 - 24 اسفند 1391

رهبر ایران پس از فراخوان میرحسین موسوی و مهدی کروبی برای تجمع دستور بازداشت خانگی آنها را صادر کرد

دو دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، از رهبران مخالف دولت ایران، روز گذشته (چهارشنبه ۲۳ اسفندماه) توانستند پس از چهار ماه پدر و مادر خود را در ضمن تدابیر شدید امنیتی ماموران حکومت ایران ملاقات کنند.

به گزارش سایت کلمه، آخرین ملاقات دختران موسوی با پدر و مادرشان در ۳۰ آبان ماه انجام شده بود، و از آن زمان تاکنون امکان هیچ ملاقاتی ایجاد نشده بود.

به گزارش سایت کلمه زهرا موسوی دختر دیگر این خانواده همچنان اجازه ملاقات با والدین خود را ندارد.

در دیدار روز گذشته، ماموران امنیتی از نشستن و نزدیک شدن دختران به مادر و پدرشان ممانعت می کردند، که این رفتار موجب تنش در ابتدای این ملاقات شده است. این محدودیت ها در حالی است که حتی طبق قوانین زندان ها نیز خانواده ها هر هفته اجازه ملاقات دارند.

بر اساس این گزارش، حال زهرا رهنورد و میرحسین موسوی خوب گزارش شده و محتوای صحبت های آنها در این دیدار محدود دو ساعته نیز عمدتا حول مسائل خانوادگی بوده است.

چندی پیش در آستانه دومین سالگرد حبس خانگی رهبران مخالفان دولت ایران، نرگس موسوی نیز به همراه زهرا موسوی، خواهر دیگرش ساعاتی بازداشت شده و درباره ارتباطشان با وبسایت کلمه و اطلاع‌رسانی پیرامون وضعیت پدر و مادرشان از آنان بازجویی شده بود.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی بیش از دو سال پیش، در روز ٢٥ بهمن ۱۳۸۹ و همزمان با تحولات تونس و مصر، که به "بهار عربی" مشهور شد، طرفداران خود را به برگزاری یک تجمع فراخواندند.

پس از این تجمع رهبر ایران دستور داد آنها به همراه همسرانشان بازداشت خانگی شوند. فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی پس از مدتی برای درمان از بازداشت خانگی آزاد شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.