یک مقام سپاه: شاید برخی بگویند انتخابات را برگزار نمی‌کنند

به روز شده:  19:27 گرينويچ - 17 مارس 2013 - 27 اسفند 1391

سرتیپ محمدعلی آسودی، معاون فرهنگی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفته است پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آینده مشکلاتی عمیق‌تر و گسترده‌تر از ناآرامی‌های سال ۸۸ بروز خواهد کرد.

آقای آسودی گفته: "فتنه‌ای عمیق‌تر و گسترده‌تر از فتنه ۸۸ در پیش داریم و فتنه‌ها در انتخابات ۹۲ قبل از انتخابات است. به شکلی که برخی می‌گویند اگر اینچنین نشود، انتخابات را برگزار نمی‌کنند و آن را تحریم می‌کنند."

هفته گذشته قاسم روانبخش، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری، از گروه‌های راست تندرو در ایران، کلیک هشدار داده بود که اگر صلاحیت اسفندیار رحیم مشایی رد شود، ممکن است محمود احمدی‌نژاد از ریاست‌جمهوری استعفا کند.

بسیاری از مقام‌های ایرانی در ماه‌های اخیر درباره احتمال بروز تنش و ناآرامی در انتخابات ۹۲ کلیک هشدار داده‌اند. ناصر شعبانی، از فرماندهان سپاه هم در دی ماه کلیک پیش‌بینی کرده بود: "ناآرامی این‌بار از شهرستان‌ها شروع می‌شود."

سرتیپ آسودی امروز ۲۷ اسفند (۱۷ مارس) با تاکید بر لزوم پیروی از رهبر ایران گفته است: "باید به نایب امام زمان بگوییم چشم، نه اینکه نامه بنویسد و بگویند توجیه می‌کنیم."

محمود احمدی‌نژاد در ماه‌های اخیر از طرف بخش‌های مختلف حکومت مورد فشار قرار دارد و حلقه نزدیکان او، به محوریت اسفندیار رحیم مشایی، به تشکیل یک "جریان انحرافی" و "توطئه برنامه‌ریزی برای ماندن در قدرت" متهم هستند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.