ایران تصادف مرگبار اتومبیل کارمند سفارت عربستان را پیگیری می‌کند

به روز شده:  10:48 گرينويچ - سه شنبه 19 مارس 2013 - 29 اسفند 1391
رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران

ایران رسما اعتراض شدید خود را به دولت عربستان ابلاغ کرده است

وزارت امور خارجه ایران در پی مرگ یک شهروند این کشور در تصادف با خودروی به رانندگی یک دیپلمات سعودی، از پیگیری دیپلماتیک و قضایی این مساله خبر داده است.

رسانه‌های ایران روز پنجشنبه ۲۴ اسفند از تصادفی میان یک دستگاه خودروی پراید با سواری هیوندای در میدان مینی سیتی در حومه شمالی تهران خبر دادند و گفتند که در این حادثه، راننده خودروی پراید درگذشته و یک عابر هم زخمی شده است.

خبرگزاری فارس گفت که راننده خودروی سواری هیوندای کارمندان سفارت عربستان در تهران بود و به گفته این سایت خبری، هنگام رانندگی "مستی" راننده این خودرو، "کاملا مشهود" بوده است.

رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، روز سه شنبه، ۲۹ اسفند، گفت که ایران رسما اعتراض شدید خود در مورد این حادثه را به دولت عربستان ابلاغ کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران راننده این خودرو را یک دیپلمات سفارت عربستان در ایران خوانده و گفته است او به دلیل سرعت غیر متعارف و عدم تعادل در مسیر شرق به غرب اتوبان ارتش، تصادف کرده و در این حادثه، یک شهروند ایرانی جان خود را از دست داده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.