احمد خاتمی: نامزدهای انتخاباتی از اعتبار رهبر خرج نکنند

به روز شده:  12:04 گرينويچ - جمعه 22 مارس 2013 - 02 فروردین 1392

احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران، امروز ۲ فروردین ۱۳۹۲ (۲۲ مارس ۲۰۱۳) در نماز جمعه تهران گفت نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آینده نباید از اعتبار آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، برای پیروزی در انتخابات استفاده کنند.

آقای خاتمی با اشاره به کلیک سخنرانی دیروز رهبر ایران گفت: "ایشان [رهبر] فرمودند که من یک رای دارم و تا قبل از این که آن را به صندوق بیندازم هیچ کس آن رای را نمی‌داند. معنایش این است که هیچ کاندیدا و جریانی از آقا خرج نکند چرا که ایشان به صراحت بی‌طرفی خود را در انتخابات اعلام کردند."

او هم با تکرار سخنان دیروز رهبر ایران گفت انتخابات "حق یک سلیقه خاص نیست بلکه مربوط به همه شهروندان است."

رهبر ایران دیروز گفته بود: "در انتخابات همه سلیقه‌ها و جریان‌های معتقد باید مشارکت کنند."

احمد خاتمی امروز هشدار داده که نامزدهای انتخاباتی حق ندارند از امکانات عمومی برای تبلیغات خود استفاده کنند و از مقام‌های ارشد حکومتی هم خواسته که علاوه بر پرهیز از در اختیار گذاشتن امکانات مادی، از حمایت معنوی و تایید یک نامزد مشخص خودداری کنند.

انتخابات ریاست‌جمهوری ایران در خرداد ماه امسال برگزار می‌شود. با توجه به اعتراضات پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، انتخابات پیش رو به مساله‌ای بحث‌برانگیز بدل شده است.

از سویی گروهی از هواداران رهبر ایران، محمود احمدی‌نژاد و اطرافیانش را به تشکیل کلیک جریانی انحرافی متهم می‌کنند که قصد دارد از طریق توطئه در قدرت بماند. از سوی دیگر با توجه به کلیک بازداشت خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد مورد حمایت اصلاح‌طلبان در انتخابات پیشین، حضور یا عدم حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات و چگونگی آن مساله‌ساز بوده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.