غرویان: خاتمی می‌تواند در عرصه سیاسی حماسه ایجاد کند

به روز شده:  16:45 گرينويچ - جمعه 22 مارس 2013 - 02 فروردین 1392

محسن غرویان، روحانی محافظه‌کار و از نزدیکان پیشین محمدتقی مصباح یزدی، روحانی تندروی هوادار آیت‌الله علی خامنه‌ای، به خبرگزاری ایلنا گفته است حضور محمد خاتمی، رئیس‌جمهور پیشین ایران در انتخابات آتی می‌تواند موجی مردمی ایجاد کند.

آقای غرویان گفته است ایشان [آقای خاتمی] "می‌توانند یک حماسه و موج مردمی را در فضای سیاسی کشور ایجاد کنند، کما این که دیگر رقبا و افراد هم می‌توانند در خلق این حماسه نقش داشته باشند."

البته او گفته آقای خاتمی در صورتی می‌تواند این کار را بکند که "از آن مجرای طبیعی و از نظر قانونی وارد انتخابات ریاست جمهوری سال ٩٢" بشود.

آقای غرویان اظهار امیدواری کرده در انتخابات آینده دولتی سر کار بیاید که شعارهای "حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" مورد نظر رهبر ایران را محقق کند. او گفته چنین دولتی باید "دولت فراجناحی، دولت ملی و دولت معتدل باشد."

محسن غرویان از مدرسان علوم دینی در ایران است که سابقه تدریس در موسسه امام خمینی، زیر نظر محمدتقی مصباح یزدی را نیز دارد.

او در ماه‌های اخیر به دفعات از محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران انتقاد کرده است.

حضور محمد خاتمی در انتخابات مساله‌ای بحث برانگیز است.

از طرفی اغلب طرفداران آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، استقبال چندانی از حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات نمی‌کنند. از جمله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان قانون اساسی که مسئول تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات است، در آذر ماه کلیک گفت: "فتنه گران حتی توهم حضور در انتخابات ریاست جمهوری را هم نداشته باشند."

از طرف دیگر برخی هواداران جنبش سبز نیز با توجه به اعتقاد به وقوع تقلب در انتخابات پیشین و کلیک بازداشت خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی به دستور رهبر ایران، منتقد شرکت در انتخابات ریاست‌جمهور پیش رو هستند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.