احمدی‌نژاد: همه سلایق گوناگون در انتخابات شرکت کنند

Image caption آقای احمدی‌نژاد گفته کسی حق ندارد خودش را مهم‌تر از ملت تصور کند

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران، امروز ٧ فروردین (٢٧ مارس) پس از اولین جلسه هیئت دولت ایران در سال ٩٢ بر ضرورت حضور سلایق گوناگون در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو تاکید کرد.

آقای احمدی‌نژاد گفت: "انتخابات متعلق به ملت است و همه ابعاد و سلایق گوناگون باید در آن شرکت کنند. هیچکس نمی‌تواند خود را از ملت بالاتر تصور کند یا در مسیر ملت خللی ایجاد کرده و به زعم خود اعمال نظر کند."

او گفته دولت تلاش می‌کند مشارکت در انتخابات بالا باشد تا مشکلات داخلی و خارجی برطرف شود.

پیش از این آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، در سخنرانی ١ فروردین خود در مشهد گفته بود: "در انتخابات همه سلیقه‌ها و جریان‌های معتقد باید مشارکت کنند."

پس از آن احمد خاتمی، از روحانیون تندروی هوادار رهبر ایران، در تفسیر این اظهارات گفته بود سخن رهبری مجوز حضور ساختارشکنان در انتخابات نیست.

آقای احمدی‌نژاد امروز گفته است: "همه در برابر قانون یکسان هستند، نظر رهبری نیز مشخص شده و هیچکس نمی‌تواند خود را به ایشان منتسب کرده و یا به نام ایشان کارهایی را انجام دهد."

با توجه به اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، هواداران آیت‌الله خامنه‌ای نگرانی‌هایی درباره انتخابات پیش رو دارند.

آنان از سویی نارضایتی خود را از فعالیت احتمالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مطرح کرده‌اند و از سوی دیگر درباره ایجاد تنش از طرف نزدیکان محمود احمدی‌نژاد ابراز نگرانی کرده‌اند. به ویژه آنها درباره نامزدی احتمالی اسفندیار رحیم مشایی، معاون جنجالی آقای احمدی‌نژاد، هشدار می‌دهند.

آقای احمدی‌نژاد در ماه‌های گذشته بارها نسبت به احتمال اعمال سلیقه بخش‌هایی از نهادهای حکومتی در انتخابات هشدار داده است.

مواضع او به نگرانی‌هایی در میان هواداران آقای خامنه‌ای انجامید، تا جایی که یکی از فرماندهان سپاه درباره احتمال عدم برگزاری انتخابات توسط دولت هشدار داده بود.

سرتیپ محمدعلی آسودی، معاون فرهنگی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اخیر گفت: "فتنه‌ای عمیق‌تر و گسترده‌تر از فتنه ۸۸ در پیش داریم و فتنه‌ها در انتخابات ۹۲ قبل از انتخابات است. به شکلی که برخی می‌گویند اگر اینچنین نشود، انتخابات را برگزار نمی‌کنند و آن را تحریم می‌کنند."

یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ٢٤ خرداد ماه برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط