ایران به خاطر آرگو به میشل اوباما جایزه می‌دهد

میشل اوباما
Image caption اعلام نام فیلم آرگو به عنوان برنده جایزه بهترین فیلم اسکار انتقاد مسئولان حکومت ایران را در پی داشت

ستاد راهیان نور بسیج ایران اعلام کرده است که قصد دارد به دلیل "نشان دادن ماهیت واقعی اسکار"به همسر رئیس جمهوری آمریکا جایزه بدهد.

بر اساس اعلام روابط عمومی این ستاد، اعطای جایزه به میشل اوباما در جریان "کنگره بین المللی باروت خیس" در شلمچه انجام خواهد شد.

یعقوب سلیمانی، عضو شورای سیاست گذاری کنگره بین المللی باروت خیس در توضیح دلیل اعطای این جایزه به میشل اوباما گفته است: "اقدام همسر اوباما در اهدای جایزه اسکار به دست اندرکاران فیلم ضد ایرانی آرگو، تعدادی از دلسوختگان انقلاب را بر آن داشت تا از همسر اوباما به خاطر نشان دادن ماهیت واقعی اهدای جوایز اسکار به فیلم هایی که در رابطه با ایران ساخته می شود تجلیل کنند".

در هشتاد و پنجمین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار، فیلم آرگو ساخته بن افلک برنده جایزه اسکار بهترین فیلم سال شد.

برنده این جایزه را میشل اوباما، همسر رئیس جمهور آمریکا از کاخ سفید از طریق پخش زنده تلویزیونی اعلام کرد.

اعطای این جایزه به فیلم آرگو که داستان گروگانگیری در سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۸) را روایت می کند، انتقاد شدید مسئولان حکومت ایران را در پی داشت، تا آنجا که ایران اعلام کرد برای شکایت رسمی از دست اندرکاران این فیلم، یک وکیل فرانسوی استخدام کرده است.

اعطای این جایزه با عکس العمل های متفاوتی در میان مخاطبان ایرانی به ویژه در شبکه های مجازی روبرو شد.

عده ای از این مخاطبان به دلیل آنچه که روایت مخدوش و نادرست از این حادثه تاریخی، و ارائه تصویری منفی از جامعه ایران می دانند، دادن جایزه بهترین فیلم اسکار به این فیلم را محکوم کرده اند.

اکنون یعقوب سلیمانی، از مسئولان ستاد راهیان نور می گوید که این ستاد قصد دارد از طریق سفیر سوییس (حافظ منافع آمریکا در ایران) این جایزه را به دست خانم اوباما برساند.

البته آقای سلیمانی تاکید کرده که در صورت عدم حضور سفیر سوییس در این مراسم، جایزه خانم اوباما که یک تندیس است، از طریق پست برای او ارسال خواهد شد.

مطالب مرتبط