محمدصالح خزعلی: پدرم هوای کافی برای تنفس ندارد

مهدی خزعلی، وبلاگ نویس منتقد که از ۸ آبان‌ماه ۱۳۹۱ در زندان اوین در بازداشت به سر می‌برد، در نودمین روز از اعتصاب غذا، به پسر خود گفته است هوای کافی برای تنفس ندارد.

محمد صالح خزعلی، پسر مهدی خزعلی، که روز پنجشنبه ۸ فروردین با پدر خود ملاقات داشته در گفتگو با بی‌بی‌سی اظهار داشت او در سلولی بسیار کوچک حبس است و هوای کافی برای تنفس ندارد.

آنطور که مهدی خزعلی در آخرین ملاقات خود گفته است ماموران زندان دریچه کوچک سلول را نیز بسته‌اند و او در حال حاضر با فردی متهم به قاچاق مواد مخدر هم سلول است.

پسر مهدی خزعلی گفت که پدرش در تعطیلات نوروزی با محدودیت ملاقات روبرو بوده است و ملاقاتی که روز پنجشنبه بین او و خانواده‌اش صورت گرفته پس از تماس‌های پیاپی با مسئولان زندان اوین میسر شده است.

فرزند این وبلاگ‌نویس منتقد اضافه کرد: "با آنکه وزارت اطلاعات پیشتر به بند ۲۰۹ نامه زده که او را برای تحقیقات نگه دارند اما هنوز هیچ تحقیقی صورت نگرفته است."

محمدصالح خزعلی در ادامه گفت که پدرش معتقد است ماموران اطلاعات وی را تا پایان انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم در حبس نگه خواهند داشت.

او پیشتر به بی‌بی‌سی گفته بود: "بازجوهای وزرات اطلاعات تهدید کرده بودند آن قدر پرونده درست می‌کنیم که نتوانی سرت را بچرخانی. الان ۱۳ پرونده درست کرده اند و پشت سر هم درست می‌کنند. در ۱۰ پرونده اولی به نتیجه رسیدند و در دو-سه تای آخری قاضی حاضر به قبول پرونده نشده است."

مهدی خزعلی پیش از بازداشت، در وبسایت شخصی خود با اشاره به تهدیدهای صورت گرفته از سوی برخی نهاد‌ها و اشخاص نوشته بود: "آزادی من با دستور شخص رهبری بوده است و بازداشت و نقض امان فقط با دستور ایشان میسر است."

مهدی خزعلی از منتقدان نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ در ایران بود که در سال‌های اخیر، چند بار توسط مقامات امنیتی و قضایی احضار و بازداشت شده است. او فرزند آیت‌الله خزعلی از اعضای مجلس خبرگان رهبری است.

مطالب مرتبط