عسل بدیعی پس از اهدای عضو در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد

پیکر عسل بدیعی، بازیگر سینما و تلویزیون ایران امروز (یک شنبه ۱۸ فروردین) پس از اهدای اعضای بدن وی از مقابل تالار وحدت تهران تشییع و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

خانم بدیعی در دهم فروردین به دلیل وخامت اوضاع جسمی به بیمارستان منتقل شد و پس از مرگ او در بیمارستان لقمان اعلام شد که براساس خواسته این بازیگر اعضای بدن او به بیماران نیازمند اهدا خواهد شد.

به گفته مجید درگاهی، مسئول هماهنگ کننده تیم پیوند اعضا بیمارستان مسیح دانشوری، علت مرگ این بازیگر پارگی عروق مغزی و به دنبال آن خونریزی مغزی بوده است.

امید قبادی، معاون مرکز فرآهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص اهدای اعضای این بازیگر به خبرگزاری مهر گفته است: "قلب مرحوم خانم بدیعی توسط تیم جراحی قلب دکتر ماندگار به یک بیمار نیازمند پیوند می‌شود، دو ریه وی در بیمارستان مسیح دانشوری به عنوان تنها مرکز پیوند ریه کشور پیوند می‌شود و اقدامات لازم برای پیوند ریه‌ها در این بیمارستان آغاز شده است. این عمل حدود ۷ ساعت طول می‌کشد. کبد و لوزالمعده وی نیز برای پیوند به شیراز ارسال می‌شود و کلیه‌های او نیز در دو بیمارستان در تهران برای پیوند فرستاده شده است. بقیه اعضای وی مانند قرنیه و تاندونها نیز برای فراهم آوری به بانک نسوج ارسال می‌شود تا در آینده به بیماران نیازمند پیوند شود."

پدر عسل بدیعی: من حالا هفت فرزند دارم

شاهرخ بدیعی، پدر این بازیگر، در سخنرانی کوتاهی در مراسم تشییع پیکر فرزندش گفت دخترش که با فیلم 'بودن و نبودن' کار خود را در سینما آغاز کرد به تبع این بازی در چنین فیلمی روش انسانی اهدای عضو را پیشه کار خود قرار داد.

او گفت: "می‌دانید که با مرگ عسل چه حادثه‌ای بر ما رخ داده است، اما اجزای بدن او امروز در وجود ۷ بیمار نیازمند جای گرفته است و من حالا هفت فرزند دیگر دارم. این برای من افتخار است."

Image caption عسل بدیعی، عکس از صفحه فیس بوک خانم بدیعی است

غزل بدیعی، خواهر این بازیگر نیز دست نوشته خواهرش را که در نخستین روز‌های سال نو نوشته شده بود برای حضار خواند: "سال ۹۲ شد و در این گذر عمر چیزی قسمت همه ماست. حالا ۳۶ سالم است، دهه ۳۰ هم گذشت با سرعت مثل همه چیز همچون دهه ۲۰ شش سال را در رکود بودم. حالا می توانم مسلط باشم. ضعف درونی ام رنگ باخته است. اشتباه زیاد کرده‌ام. اشتباه زیاد دیده‌ام، اشتباه ارزش دادم و اشتباه بی‌ارزش کردم اما مهر خدا خواست که هنوز سالمم، توانمندم، ریشه دارم، جوانم، زیبایم، پسری دارم، عشق و مهر، خانواده‌ای مثل گوهر ناب و دوستانی مثل برگ گل و دنیایی که هر روزش واقعه است. حالا انرژی خفته‌ای دارم برای رسیدن به زندگی. تمام توانم امسال بر این است که شگفتی بیافرینم، شگفتی‌ای که پسرم "جانیار" و خانواده‌ام به آن افتخار کنند. من می دانم امسال سال من است."

جانیار عرب نیا، فرزند این بازیگر نیز که به همراه پدرش فریبرز عرب نیا (همسر سابق عسل بدیعی) به پشت میکروفن آمد، در حالی که اشک می‌ریخت گفت: "او همه کار برای من کرد و حالا او را از همیشه بیشتر دوست دارم و دلم برایش تنگ می‌شود."

براساس گزارش خبرگزاری‌ها از ایران در مراسم خاکسپاری این بازیگر، بسیاری از بازیگران سینما و تلویزیون از جمله مهتاب کرامت، مریلا زارعی، جمشید گرگین، بهزاد فراهانی، رویا تیموریان و صدها نفر از مردم حضور داشتند.

عسل بدیعی نخستین بار در سال ۱۳۷۵ در فیلم "بودن یا نبودن" کیانوش عیاری ایفای نقش کرد و پس از آن در فیلم های دست‌های آلوده (سیروس الوند)، هفت پرده (فرزاد مؤتمن)، از صمیم قلب (بهرام کاظمی)، شمعی در باد (پوران درخشنده)، پروانه‌ای در مه (محمدجواد کاسه‌ساز)، سربلند (سعید تهرانی) و روز هشتم (تلویزیونی - مهدی کرم پور) بازی کرد.

این بازیگر سینما ایران ۳۶ ساله و متولد سال ۱۳۵۶ بود.

مطالب مرتبط