حسن روحانی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرد

Image caption آقای روحانی گفته دولت آینده باید مشی میانه‌رو و اعتدالی داشته باشد

حسن روحانی، نماینده رهبر ایران در شورای عالی امنیت ملی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مذاکره‌کننده ارشد پیشین ایران در پرونده هسته‌ای، امروز، ۲۲ فروردین، برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو اعلام آمادگی کرده است.

آقای روحانی که در جمع هوادارانش سخن می‌گفت، ضمن انتقاد از عملکرد دولت کنونی گفته است برای رفع مشکلات جاری باید رئیس‌جمهوری بر سر کار بیاید که "ملی بیاندیشد نه حزبی. معتدل باشد، کار آمد باشد، بین‌الملل شناس باشد، مسئولیت پذیر و پاسخگو باشد."

او گفته است: "روزگار روزگار فداکاری است. بیایید آبروها را هزینه کنیم."

در سخنرانی اعلام نامزدی حسن روحانی برخی از وزرا و مسئولان سابق دولتی چون علی یونسی، اکبر ترکان، فاطمه هاشمی، محمدباقر نوبخت و حسن غفوری‌فرد حضور داشته‌اند.

Image caption حسن روحانی از چهره‌های نزدیک به اکبر هاشمی رفسنجانی است

حسن روحانی عضو جامعه روحانیت مبارز، از تشکل‌های روحانیان محافظه‌کار در ایران، و از چهره‌های نزدیک به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است. سرپرستی مذاکرات هسته‌ای ایران مهم‌ترین مسئولیت آقای روحانی به شمار می‌رود.

برخی از هواداران آیت‌الله علی خامنه‌ای معتقدند که موضع ایران در مذاکرات دوره آقای روحانی به اندازه لازم محکم نبوده است. او در گفتگویی که امروز با وبسایت خبرآنلاین داشت، از شیوه خود در پیش بردن مذاکرات دفاع کرده و گفته است: "اولین دستاورد ما این بود که کشور را از جنگ دور کردیم."

آقای روحانی در این مصاحبه همچنین مواضع خود را به اکبر هاشمی رفسنجانی و علی‌اکبر ناطق نوری، رئیس پیشین مجلس ایران نزدیک دانسته است.

حسن روحانی درباره احتمال نامزدی محمد خاتمی و اکبر هاشمی رفسنجانی گفته است که بعید می‌داند آنها اعلام نامزدی کنند.

انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ۲۴ خرداد ماه انجام می‌شود.

مطالب مرتبط