پلیس ایران: با جشن دولتی‌‎ها در استادیوم آزادی مخالفیم اما امنیت آن را تامین می‌کنیم

سرتیپ اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران، گفته است که پلیس با جشنی که دولت قصد دارد روز پنجشنبه این هفته در استادیوم صدهزار نفری آزادی برگزار کند مخالف است اما نیروهای تحت امرش امنیت این مراسم را تضمین خواهند کرد.

آقای احمدی‌مقدم گفته "برگزاری این مراسم در استادیوم صدهزار نفری، بهانه های مختلفی را به دست گروه‌های رقیب در انتخابات داده تا مدعی شوند که انتخابات ما ناسالم است."

او افزوده: "این موضوع می تواند اعتماد عمومی را خدشه‌دار کند. این موضوع پیامدهای سیاسی بسیاری داشته و می‌تواند آغازگر مشکلاتی در فضای سیاسی و انتخابات باشد."

با این حال فرمانده پلیس ایران تاکید کرده: "پلیس وظیفه تامین امنیت مراسم را برعهده داشته و امنیت این مراسم را نیز تامین می کنیم."

دولت ایران قصد دارد پنجشنبه این هفته مراسمی در استادیوم آزادی برگزار کند که بنا است در آن از کارمندان و کارکنان دولت که در تعطیلات نوروزی برای مسافران تسهیلاتی فراهم کرده‌اند تقدیر شود.

گفته شده که کارکنان اداره‌ها و سازمان‌هایی نظیر میراث فرهنگی و گردشگری، راهداری و آموزش پرورش از جمله دعوت‌شدگان به این مراسم هستند.

محافظه‌کاران منتقد محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران می‌گویند این جشن در واقع میتینگ انتخاباتی دولت و احتمالا اسفندیار رحیم‌مشایی خواهد بود و به این دلیل مخالفت‌های گسترده‌ای با برگزاری آن کرده‌اند.

از جمله عوض حیدرپور، از نمایندگان مجلس، تعبیر "قشون‌کشی علیه نظام و رهبری" را درباره این مراسم به کار برده بود.

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان نیز امروز با اشاره به مراسم دولتی در استادیوم آزادی گفته است که اگر تخلفی در این مراسم رخ دهد، روی تایید صلاحیت نامزدها تاثیر خواهد گذاشت.

آقای کدخدایی گفته است که "بر اساس قانون استفاده انتخاباتی از امکانات دولتی به هر شیوه و با هر وجهی ممنوع است."

انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ٢٤ خرداد ماه انجام می‌شود و هواداران آیت‌الله خامنه‌ای هشدار می‌دهند که حلقه نزدیکان آقای احمدی‌نژاد، با محوریت اسفندیار رحیم مشایی، ممکن است در این انتخابات به اقدامات مناقشه‌برانگیزی دست بزنند.

مطالب مرتبط