ثبت نام نامزدهای انتخابات شوراها آغاز شد

Image caption ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از ۱۷اردیبهشت آغاز می شود.

ثبت نام نامزدهای چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در ۲۴ خردادماه برگزار می‌شود، آغاز شده و یک هفته ادامه خواهد داشت.

حسنعلی نوری، مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور ایران امروز دوشنبه ۲۶ فروردین گفت که ثبت نام از داوطلبان شرکت در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از امروز در ۴۲۱ فرمانداری و ۱۰۳۷ بخشداری آغاز شده به مدت هفت روز و تا روز یکشنبه (اول اردیبهشت ) ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در باره بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها گفت که شورای نگهبان اصلاحیه قانون انتخابات شوراها را با ۲ ایراد به مجلس برگردانده است.

آقای کدخدایی یکی از دو ایراد را "ابهام در عدم تفکیک شهرستان ری از تهران" ذکر کرد.

او درباره ایراد دوم گفت به دلیل اینکه مصوبات شوراهای اسلامی شهر و روستا مقید به انطباق با موازین شرع نبود و در آن دادگستری به عنوان مرجع رسیدگی به مصوبات شوراها حذف شده بود، طرح برای رفع ایراد به مجلس برگردانده شده است.

آقای کدخدایی همچنین گفت: "برخی سازمان‌ها و رسانه‌ها اقدام به تبلیغات برای نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری می‌کنند که این امر قطعا در بررسی صلاحیت‌ها مد نظر قرار می‌گیرد".

مطالب مرتبط