اظهارات منسوب به هاشمی رفسنجانی تکذیب شد

هاشمی رفسنجانی
Image caption آقای هاشمی رفسنجانی در سال‌های اخیر از صریح‌ترین منتقدان نحوه اداره کشور بوده است

روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران اظهاراتی که سایت سحام نیوز به نقل از اکبر هاشمی رفسنجانی منتشر کرده بود را تکذیب کرد.

در اطلاعیه این روابط عمومی که روز چهارشنبه ۲۸ فروردین (۱۷ آوریل) منتشر شد، آمده است که گزارش مذکور "نوعی اعمال سلیقه شخصی و تحریف" سخنان آقای هاشمی رفسنجانی بوده است.

مجمع تشخیص مصلحت نظام، به ویژه بخش های مربوط به بی اعتمادی رهبر ایران به آقای هاشمی رفسنجانی و انتقاد از گسترش قدرت سپاه پاسداران را محل "تأمل جدی" دانسته است.

اما سحام نیوز امروز بار دیگر بر درستی گزارش خود تأکید کرده و نوشته است: "پس از تهیه این گزارش و پیش از انتشار آن، سحام تاییدیه آن را از دو منبع معتبر دیگر نیز گرفت و پس از اطمینان از سخنان طرح شده، اقدام به انتشار آن نمود".

سحام نیوز، پایگاه خبری نزدیک به مخالفان دولت ایران، دیروز به نقل از یکی از استانداران سابق (بدون ذکر نام او) نوشته بود که آقای هاشمی رفسنجانی در دیدار گروهی از استانداران دولت های قبلی، گفته است که آیت‌الله خامنه‌ای به وجود اشکالات در کشور معتقد نیست و اعتمادش به او را هم از دست داده است.

سحام نیوز نوشته بود که آقای هاشمی رفسنجانی پیشنهاد حاضران در جلسه برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری را رد کرده و گفته است که حل مشکلات بدون هماهنگی آیت الله خامنه ای ممکن نیست.

در خبر سحام نیوز از رئیس مجمع تشخیص مصلحت نقل شده بود: "مهندسی رزمی سپاه [پاسداران] امکاناتی از جنگ داشت که در سازندگی کشور می توانست موثر باشد و ما در آن زمان پروژه هایی مثل راه سازی به آنان دادیم. هم برای کشور مفید بود و هم برای سپاه. اما حالا نبض اقتصاد، سیاست خارجی و داخلی را در دست گرفته و به کمتر از کل کشور راضی نیست."

مطالب مرتبط