تاج‌زاده: فشار زمانه منجر به انتخابات آزاد در ایران خواهد شد

Image caption آقای تاج‌زاده می‌گوید در حال حاضر شرایط برگزاری انتخابات از برخی کشورهای اسلامی و همسایه‌ها هم 'عقب‌تر' است

مصطفی تاج‌زاده، از فعالان سیاسی زندانی، در نامه‌ای به رهبر ایران، آیت‌الله علی خامنه‌ای را به برگزاری انتخابات آزاد دعوت کرده و درباره تغییرات پیش رو هشدار داده است.

این عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به رهبر ایران گفته است که اگر او داوطلبانه انتخابات آزاد را برگزار نکند، فشار زمانه مجبورش خواهد کرد.

آقای تاج‌زاده به آیت‌الله خامنه‌ای گفته است فرصت را از دست ندهد. او نوشته است: "یقین دارم در ایران هم همچون بسیاری از کشورهای اسلامی، در آینده نه چندان دور شاهد برپایی انتخابات آزاد خواهیم بود. امیدوارم جنابعالی خود پرچم‌دار برپایی چنین انتخاباتی با همه لوازم آن شوید پیش از آنکه فشار زمانه امکان انتخاب دیگری را در برابر شما قرار ندهد."

عضو زندانی شورای مرکزی جبهه مشارکت در نامه خود به آیت‌الله خامنه‌ای گفته است: "استبداد آخوندی نه جدید است و نه جذاب و نه در جهان ارتباطات می‌تواند پاسخگوی نیازهای فردی و ملی مسلمانان باشد و الگو قرار بگیرد."

به گفته آقای تاج‌زاده، انتخابات سال ۱۳۹۲ انتخابات حساسی است که "همه چشم‌ها به آن دوخته شده است" و در این انتخابات تصمیم‌گیر نهایی، رهبر ایران است.

آقای تاج‌زاده، سخنان آیت‌الله خامنه‌ای درباره آزاد بودن انتخابات در جمهوری اسلامی را رد کرده و با مقایسه ایران و کشورهای دیگر گفته است: "در حال حاضر، شرایط برگزاری انتخابات نه تنها با دموکراسی‌های باسابقه جهانی فاصله بسیار دارد بلکه از برخی کشورهای اسلامی و حتی همسایه‌ها هم عقب‌تر است."

او شرایط فعلی ایران را با انتخابات قبلی مقایسه کرده است، انتخاباتی که پیش از آغاز بهار عربی برگزار شد.

آقای تاج‌زاده گفته است پیش از آغاز بهار عربی حتی "انتخابات استصوابی ایران از اکثر جوامع اسلامی بهتر و آزاد‌تر برگزار می‌شد"؛ اما انتخابات سال ۱۳۹۲ در شرایطی برگزار می‌شود که این کشور‌ها یکی بعد از دیگری به حاکمیت مردم و انتخابات آزاد تن داده‌اند.

عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی از رهبر ایران پرسیده است در این شرایط قصد دارد ایران را به کدام سو رهبری کند؟

مصطفی تاج‌زاده یک روز بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ بازداشت شد.

او در نامه‌هایش از زندان بار‌ها از سیاست‌های رهبر ایران انتقاد کرده است.

مصطفی تاج‌زاده در نامه‌ قبلی خود، از محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین ایران دعوت کرد تا در انتخابات ریاست جمهوری امسال شرکت کند.

بعد از این نامه، شمار دیگری از زندانیان سیاسی هم از آقای خاتمی خواستند با شرکت در انتخابات "عقلانیت را به نظام برگرداند."

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، حزبی که آقای تاج‌زاده از مؤسسان آن است، چند روز پیش اعلام کرد: "هیچ نشانه‌ای دال بر اراده حاکمیت برای تجدیدنظر در نحوه اداره کشور و برگزاری انتخابات آزاد و دمکراتیک به چشم نمی‌خورد."

مطالب مرتبط