پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

افزایش تردید در حضور انتخاباتی محمد خاتمی

محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران، گفته است آمدنش هزینه‌هایی به مردم تحمیل خواهد کرد که این هزینه‌ها برای او غیرقابل تحمل است.

وب سایت بهارنیوز در گزارشی که از یکی از دیدارهای روز شنبه آقای خاتمی منتشر کرده از قول او نوشته که تا زمانی که رویکرد امنیتی - اطلاعاتی مسئولان عوض نشود محال است بتوان کاری کرد، و من نشانه‌ای از تغییر رویکردها نمی‌بینم.

آقای خاتمی همچنین در مورد دعوت‌هایی که در هفته‌های اخیر از او برای شرکت در انتخابات شده، گفت: "اميدهايی ايجاد شده است. ولی واقعيت اين است كه نمی‌گذارند وارد صحنه شويم. اينها هم شوخي است كه موج ايجاد شود. به فرض بنده هم آمدم. ناراحتی و نگرانی آنها بيشتر می‌شود و هزينه‌اش را بر سر شما خالی می‌كنند و اين هزينه، هزينه بی‌نتيجه‌ای خواهد بود."

آقای خاتمی در بخش دیگری از سخنانش گفته است: "چرا بهترين جوانان ما با بهانه‌های عجيب و غريب درزندان‌ هستند؟ چرا بايد آقايان موسوی و كروبي در حصر باشند؟"

بهمن دارالشفایی مجری برنامه رادیوی چشم‌انداز بامدادی بی بی سی برای بررسی بیشتر این موضوع گفتگویی کرده با احمد سلامتیان، تحلیلگر مسائل ایران ساکن پاریس، و ابتدا ارزیابی او را از این گفته‌های آقای خاتمی پرسیده