احمدی‌نژاد: به چه حقی در مورد دیگران اظهارنظر می‌کنید؟

Image caption آقای احمدی نزاد در اهواز گفت ثروت مال ملت است و باید بین آنها توزیع شود.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران با اشاره به گفته آیت الله خامنه ای که "یک رای بیشتر ندارم" و انتخابات "متعلق به مردم" است از کسانی که برای "شورای نگهبان نسخه می‌پیچند" انتقاد کرد و گفت ملت ایران با بیش از "۵۰ میلیون" رای حماسه ای سیاسی خلق خواهد کرد که شرایط را برای حماسه اقتصادی نیز فراهم می‌کند.

آقای احمدی نژاد امروز یکشنبه (اول اردیبهشت) در چهارمین دور سفرهای استانی، در اهواز درباره انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفت: "می‌بینیم که برخی افراد از قبل از برگزاری انتخابات برای شورای نگهبان نسخه می‌پیچند. شما چه‌کاره هستید و به چه حقی در مورد دیگران اظهارنظر می‌کنید؟"

"برخی به گونه ای سخن می گویند که گویی قیم و صاحب ملت هستند، سوال اینجا است چگونه هنگامی که جوانان خوزستانی در هشت سال دفاع مقدس می خواستند روی مین بروند تا راه را برای رزمندگان باز کنند، می‌فهمیدند اما اکنون نه".

آقای احمدی نژاد با امیدواری به اینکه "با حضور بیش از ۵۰ میلیون نفر" در انتخابات حماسه ای سیاسی خلق خواهد شد، گفت "شما دیدید که مقام معظم رهبری در مشهد چه گفتند. ایشان فرمودند که من یک رای بیشتر ندارم و کسی هم نمی داند به چه کسی می خواهم رای دهم."

"انتخابات در کشور متعلق به مردم است و اراده ملت باید کشور را اداره کند."

رئیس جمهوری ایران درباره اقدامات دولت برای توزیع ثروت، هدفمند کردن یارانه‌ها را از موفق‌ترین طرحهای تاریخ اقتصاد کشور دانست و گفت "می‌شود به جای ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان، ۲۵۰ هزار تومان بین هر ایرانی توزیع کرد".

آقای احمدی نژاد با اشاره به اینکه دشمنان خارجی و داخلی برای دولت و ملت مشکلات اقتصادی درست کرده اند گفت: "دست ما را بسته‌اند، انداخته‌اند توی حوض و می‌گویند کشور را از این وضعیت بیرون بیاور ما می‌گوییم بسیار خب و چشم با کمک ملت بیرون می‌آوریم ولی از یک طرف دیگر می‌آیند وزنه به پایمان می‌بندند و ما می‌گوییم با کمک مردم از این وضعیت بیرون می‌آییم ولی از یک طرف دیگر نیز می‌آیند یک دستشان را بر روی سر ما می‌گذارند و سرمان را زیر آب می‌کنند و فشار می‌آورند. یک خورده انصاف داشته باشید اجازه بدهید کار کنیم تا اقتصاد کشور نجات پیدا کند."

رئیس جمهور ایران با انتقاد از تجمع ثروت در دست عده ای، گفت: "اگر ثروت ملت دست خود ملت باشد طی ۴ تا ۵ سال تبدیل به قدرتمندترین کشور می شویم."

به گفته آقای احمدی نژاد "برخی از اینکه طبقات محروم وضعشان کمی بهتر شده است، ناراحت هستند و می‌گویند اگر وضع آنها بهتر شود فردا از ما چیزهای دیگری نیز می‌خواهند."

مطالب مرتبط