اعلام آمادگی نیروهای مسلح ایران برای 'مقابله با فتنه انتخاباتی'

حسن فیروزآبادی
Image caption به گفته حسن فیروزآبادی نیروهای مسلح "مشغول بررسی اوضاع برای مشارکت جدی در انتخابات" هستند

حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفته است که این نیروها برای "مقابله با هرگونه فتنه احتمالی" در انتخابات ریاست جمهوری خردادماه از "آمادگی کامل" برخوردار هستند.

وی دوشنبه دوم اردیبهشت (۲۲ آوریل) در گفتگو با خبرگزاری مهر تاکید کرد: "نیروهای مسلح ما نیروهایی مجرب هستند که یک بار فتنه ۸۸ را تجربه کرده و با جزئیات و چگونگی مقابله با این نوع خطرات آشنا هستند."

تعدادی از دیگر مقام های ارشد امنیتی و نظامی ایران نیز از احتمال بروز ناآرامی یا "فتنه" در جریان انتخابات ریاست جمهوری آینده ابراز نگرانی کرده اند.

در همین ارتباط، در اسفند ماه گذشته حیدر مصلحی وزیر اطلاعات ایران گفت: "جریان فتنه با پشتوانه مالی داخلی و خارجی خود را مجهز کرده و برای انتخابات برنامه‌هایی دارد."

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران نیز اخیرا پیش بینی کرده است که در جریان انتخابات امسال "یک فتنه جدید" ایجاد شود.

وی گفته است: "این فتنه با فتنه‌های گذشته مانند سال ۸۸ و یا فتنه‌هایی که در این ۳۴ سال رخ داد، تفاوت دارد و فتنه آینده با شعار عدالت، مقابله با فساد و با چهره نفاق و حمایت از پابرهنه به میدان می‌آید."

در یک پیش بینی جداگانه، حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران، چندی پیش "فتنه سال ٩٢" را "پیچیده‌ترین فتنه تاریخ انقلاب اسلامی" توصیف کرده بود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در اظهارات امروز خود، به نیروهای مسلح توصیه کرده که "طرح ریزی، آمادگی و پایش داشته باشند و نسبت به نقاطی که ممکن است از آنجا اتفاقی بیفتد دیده بانی کنند".

حسن فیروزآبادی افزوده است: "نیروهای مسلح هم اکنون مشغول بررسی اوضاع برای مشارکت جدی در انتخابات در جهت تحقق حماسه سیاسی هستند."

آیت الله خامنه ای در پیام خود به مناسبت آغاز سال جدید ایرانی، با اشاره به برگزاری انتخابات در این سال خواستار تحقق "حماسه سیاسی و اقتصادی" شده بود.

یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران قرار است ۲۴ خرداد امسال برگزار و طی آن جانشین محمود احمدی نژاد انتخاب شود.

قرار است چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا هم با دو سال و نیم تاخیر، همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.

مطالب مرتبط