یک شرکت هواپیمایی ایران به دلیل فرسودگی هواپیماهایش تعطیل شد

رسانه های ایران می گویند که شرکت هواپیمایی ساها که بیش از دو دهه پیش توسط نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی تاسیس شده بود، به دلیل فرسودگی ناوگان هوایی آن تعطیل شده است.

ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران، روز سه شنبه سوم اردیبهشت (بیست و سوم آوریل) خبر داده که فعالیت این شرکت از سوی سازمان هواپیمایی کشوری متوقف شده است.

حمیدرضا پهلوانی، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، به ایسنا گفته که این سازمان برای حفظ ایمنی مسافران چنین تصمیمی را گرفته است.

رسانه های ایران از قول سازمان صنایع هوایی این کشور می گویند که این شرکت دارای چهار فروند هواپیماست که یکی از آنها پیشتر زمین‌گیر شده بود.

بر اساس این گزارش ها، شرکت ساها سه فروند بویینگ ۷۰۷ با میانگین سنی ۳۶ سال هم داشته که تا پیش از تعطیلی، تنها کاربر بویینگ ۷۰۷ به عنوان هواپیمای مسافربری در جهان محسوب می شده است.

خبرگزاری ایسنا می گوید که بویینگ‌های ۷۰۷‌ هواپیمایی ساها در ابتدا هواپیماهای سوخت‌رسان به نیروی هوایی ارتش بوده اند که بعدا به مدل مسافربری تغییر کاربری داده‌اند.

شرکت هواپیمایی ساها تا پیش از توقف فعالیت هایش پروازهایی از فرودگاه مهرآباد تهران به مشهد، کیش، عسلویه، شیراز و برعکس داشت.

تحریم های پی در پی صنایع هوایی ایران و شرکت های هواپیمایی این کشور از سوی آمریکا، ناوگان هوایی ایران را در سال های اخیر با مشکلات جدی مواجه کرده است.