فرمانده بسیج: خفقان و سانسور بسیار عجیبی در آمریکا حاکم است

Image caption سرتیپ نقدی حملات شدیدی به آمریکا کرده است

سرتیپ محمدرضا نقدی، فرمانده بسیج ایران، نیروی شبه‌نظامی وابسته به سپاه پاسداران امروز گفته است: "سانسور بسیار عجیبی در اخبار درون آمریکا حاکم است و برخلاف تبلیغاتشان مبنی بر جریان آزاد اطلاعات، بیشتر از همه جا در داخل خود آمریکا خفقان است."

آقای نقدی با انتقاد از انحصار رسانه‌ای در ایالات متحده گفته است کنترل اطلاعات در این کشور به گونه‌ای است که هیچ تصویری از کشتار مدرسه ساندی هوک وجود ندارد.

در آذر ماه سال گذشته مردی به این مدرسه، در شهر نیوتاون آمریکا رفت و با به گلوله بستن دانش‌آموزان و سایرین ۲۶ نفر را کشت.

آقای نقدی گفته اگر کسی بتواند تصویری از این کشتار به دست بیاورد جایزه "حج تمتع" به او تعلق خواهد گرفت. او همچنین اصالت و صحت اخباری را که درباره مظنونان بمب‌گذاری بوستون منتشر شده زیر سوال برده است.

فرمانده بسیج با حمله شدید به ایالات متحده آمریکا گفته است: "آمریکا یک کشور اصیل و ریشه‌دار نیست، یک ملت جا افتاده قدیمی مثل کشورهای منطقه ما نیستند و همه آنها از یک جای دیگری آمده‌اند."

او همچنین گفته "آمریکا نماینده همه بدی‌ها و زشتی‌ها است و جایی که با درهم شکسته شدن آن، آزادی ایجاد می‌شود."

'نوزاد در خواب را می‌کشند'

Image caption تاکنون روشن نشده که چه کسی ندا آقا سلطان و دیگر قربانیان اعتراضات ٨٨ را به قتل رسانده است

او گفته اعتبار آمریکا در جامعه جهانی پایین آمده و با این که "۳۴ سال پیش آمریکا به عنوان نماد آزادی و حقوق بشر در دنیا شناخته می‌شد" اکنون "هرجا رئیس جمهور آمریکا می‌رود، با اعتراضات و انتقادات مردمی مواجه می‌شود."

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش آمریکا را متهم کرده که در وقایع پس از انتخابات ایران دست به قتل شهروندان ایرانی زده و سپس این قتل‌‎ها را به ماموران امنیتی و اطلاعاتی ایران نسبت داده‌ است.

آقای نقدی آمریکا را متهم کرده که "خودشان آدم می‌فرستند و یک کسی را گیر می‌آورند و او را می‌کشند و بعد به جمهوری اسلامی ایران نسبت می‌دهند، اما الان در دنیا کاری کرده‌اند که یک میلیارد نفر نام او را می‌دانند، نام فردی را که خودشان کشتند و سنای آنجا بیانیه می‌دهد."

و افزوده: "خجالت هم نمی‌کشند که نوزاد در خواب را می‌کشند و اعلام هم می‌کنند که ما بودیم."

آقای نقدی علت این امر را ضعف رسانه‌ای و تبلیغی جمهوری اسلامی دانسته است. هرچند چنین اتهام صریحی از زبان یک مقام بلندپایه کم‌سابقه است، اما رسانه‌های رسمی ایران پیش از این هم از دست داشتن عوامل خارجی در قتل معترضان به انتخابات ٨٨ گفته بودند.

از جمله رادیو و تلویزیون ایران در آن مقطع مستندی پخش کرد که می‌گفت ندا آقا سلطان، دختر جوانی که یک روز پس از سخنرانی هشدارآمیز رهبر ایران در اعتراضات خیابانی به ضرب گلوله کشته شد، به دست عوامل خارجی کشته شده است.

مطالب مرتبط