اعتراض به احمدی‌نژاد در تبریز

گروهی از معترضان با عنوان "مال باختگان صندوق قرض الحسنه نصر" در جریان سفر محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران به تبریز، جلوی خودروی او را سد کردند و نسبت به عدم رسیدگی به وضعیت خود اعتراض کردند.

سایت خبری ستاک نیوز نوشته است که یکی از معترضان روی خودروی رئیس جمهور رفته و برای لحظه ای با آقای احمدی نژاد "گلاویز" شده است. دست کم یک شاهد عینی به بی‌بی‌سی گفت که این صحنه را به چشم دیده است، اما مسئول روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی این خبر را تکذیب کرده است.

سپرده گذاران صندوق نصر پیشتر با تحصن در مقابل ساختمان استانداری آذربایجان شرقی خواهان رسیدگی به شکایت خود شده بودند.

در هنگام سخنرانی آقای احمدی نژاد در ورزشگاه تختی تبریز هم گروهی از معترضان با پلاکاردهای اعتراضی خود حاضر بودند، که آقای احمدی نژاد به آنها وعده رسیدگی داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، او گفت: "ان‌شاءالله امروز در جلسه هیات دولت با حضور رییس‌کل‌ بانک مرکزی این موضوع را بررسی می‌کنیم و امیدواریم یک راه‌حلی پیدا کنیم تا مردمی که پول گذاشتند ضرر نکنند و مشکل آنها حل شود."

براساس گزارش‌های منتشر شده، موسسه نصر که وام قرض الحسنه با کارمزدهای ۲ تا ۴ درصد و در برخی از موارد بدون کارمزد در قالب تسهیلات قرض الحسنه مسکن و خودرو و تسهیلات بلند مدت اعطا می کرده، ورشکسته شده است.

دفاع از عملکرد دولت

رئیس جمهور ایران که عملکرد اقتصادی دولت او اخیرا به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است، امروز به بخشی از این انتقادها پاسخ داد.

او گفت: "برخی در تلاشند تا آرامش بازار را بر هم بزنند، امیدوارم شرایطی فراهم شود که قبل از پایان دولت به مردم بگویم چه گذشت و چه کارهایی انجام شده است".

آقای احمدی نژاد با اشاره به اینکه ایران برای فروش نفت کشور با محدودیت‌هایی مواجه شده است، گفت: "امروز نفت را کمتر می‌خرند و پول آن را سخت می‌دهند و جابه جا کردن پول نیز سخت شده است، البته راه بر ملت ایران بسته نشده است و ما به هر شکل ممکن برای رفع نیازهای پایه کشور نفت را می‌فروشیم و با پول آن کالا نیز خواهد آمد."

امام جمعه تبریز به استقبال نیامد

براساس گزارش منابع خبری ایران، امام جمعه تبریز در مراسم استقبال از محمود احمدی نژاد حاضر نشد.

مطابق سنت، در جریان سفرهای داخلی رئیس جمهور ایران به شهرهای مختلف، امام جمعه و نماینده ولی فقیه و بالاترین مقام های محلی به استقبال او می روند و در جریان سخنرانی های عمومی، او را همراهی می کنند.

در سفر اخیر آقای احمدی نژاد به استان اصفهان هم امام جمعه این شهر به استقبال او نیامد.

در هفته های اخیر انتقاد مقام های حکومتی از محمود احمدی نژاد به شکل ملموسی افزایش یافته است.

منتقدان، دولت آقای احمدی نژاد را ناکارامد می دانند و می گویند که دولت در ارائه آمار و توصیف شرایط کشور، اطلاعات خلاف واقع می دهد.

مطالب مرتبط