انتقاد دادستان کل ایران از مطرح شدن پرونده ۴۵۰ میلیون یورویی

محسنی اژه ای

سخنگوی قوه قضاییه ایران از مطرح شدن موضوع "پرونده۴۵۰ میلیون یورویی" توسط رئیس سازمان بازرسی کل کشور انتقاد کرده است.

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه و دادستان کل ایران در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران گفته است "مسئولان مختلف به لحاظ مسئولیتی که دارند ممکن است یک سری اطلاعات در اختیار داشته باشند، اما مسلما چه در زمان مسئولیت و چه بعد از آن حق ندارند اطلاعات طبقه‌بندی شده را در اختیار دیگران قرار دهند."

آقای محسنی اژه‌ای گفته اگر قانون اجازه دهد، شفاف‌سازی درباره مسائل مالی خوب است، اما طرح این موضوع در شرایط کنونی به جهاتی صحیح نبوده است.

مصطفی پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی ایران در دو سال گذشته، چند مرتبه درباره پرونده "تخلف در قرارداد بدون مناقصه ۴۵۰ میلیون یورویی جزیره کیش" صحبت و بعضی از مقام‌های دولتی را به افشاگری تهدید کرده است.

Image caption رئیس سازمان بازرسی بعضی از مقام‌های دولتی را به نقش داشتن در یک پرونده اقتصادی در کیش متهم کرده است

براساس گفته‌های رئیس سازمان بازرسی ایران، بعضی افراد با اعمال نفوذ، بدون آن که مناقصه قانونی برگزار شود، یک پروژه ساخت و ساز بزرگ را به سرمایه‌گذار واگذار کرده‌اند.

آقای پورمحمدی جمعه گذشته هم در سفری به بندرعباس با تکرار گفته‌هایش درباره این پرونده، تأکید کرد که "اصرار" نداشته این پرونده "رسانه‌ای" شود، اما "چون آقایان اصرار دارند، ابتدای هفته آینده گزارش این فساد از سوی سازمان بازرسی کل کشور منتشر می‌شود."

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ایران که از منتقدان محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران است، برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آینده ایران اعلام آمادگی کرده است.

او معاون رئیس جمهوری ایران و مسئولان مناطق آزاد را متهم کرد که در "پرونده قرارداد بدون مناقصه کیش" نقش داشته‌اند.

به گفته آقای پورمحمدی "این قراداد با دخالت سازمان بازرسی کل کشور لغو شده است."

در واکنش به این اتهام‎‌ها، حسن محسنی، سرپرست روابط عمومی مناطق آزاد ایران در گفت‌وگو با سایت رسمی دولت، آقای پورمحمدی را به انتشار "کذب محض" و "دروغگویی" متهم کرد و گفت "اساسا چنین قرادادی وجود نداشته است."

آقای محسنی می‌گوید رییس سازمان بازرسی کل کشور "دوسال است که در این خصوص مدام افشاگری می‌کنند بدون این‌که سندی ارائه کنند."

مطالب مرتبط