۱۰ زندانی سیاسی دست به اعتصاب غذا زدند

Image caption در پی اعتراض ۱۰ نفر از زندان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین به رفتار مسئولان زندان، این عده از روز یکشنبه ۸ اردیبهشت به سلول های انفرادی بند ۲۴۰ منتقل شده اند که دارای شرایط سختی است و زیر نظر وزارت اطلاعات قرار دارد

در پی انتقال ۱۰ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ به سلول های انفرادی بند۲۴۰ زندان اوین، این زندانیان در اعتراض به عدم اجرای وعده بازگشتشان به بند عمومی از دوشنبه شب ۱۶ اردیبهشت ماه دست به اعتصاب غذا زده اند.

به گزارش سایت کلمه، متعلق به مخالفان دولت، خانواده های این ۱۰ زندانی همچنان روز دوشنبه از ملاقات با آنها محروم بودند و محمدامین هادوی از زندانیان سیاسی بند۳۵۰ نیز در اعتراض به این برخوردها، از حضور در سالن ملاقات خودداری کرد.

در پی اعتراض ۱۰ نفر از زندان سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین به رفتار مسئولان زندان، این عده از روز یکشنبه ۸ اردیبهشت به سلول های انفرادی بند ۲۴۰ منتقل شده اند که دارای شرایط سختی است و زیر نظر وزارت اطلاعات قرار دارد.

انتقال ۱۰ زندانی بند ۳۵۰ به سلول های انفرادی بند ۲۴۰ پس از آن صورت گرفت که مسئولان، زندانیان را برای عزل سعید مدنی وکیل این بند تحت فشار گذاشتند.

این ۱۰ زندانی عبارتند از سعید مدنی، عبدالله مومنی، ابوالفضل عابدینی نصر، سیامک قادری، امیرخسرو دلیرثانی، محمد حسن یوسف‌پور سیفی، سعید عابدینی، کامران ایازی، محمد ابراهیمی و پوریا ابراهیمی، که عده‌ای از آنها شرایط جسمانی نامساعدی داشته و نیاز به رسیدگی پزشکی فوری دارند.

در همین خصوص شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل در سال ۲۰۰۳ با ارسال نامه ای به احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران، راجع به وضعیت ۱۰ تن از زندانیان سیاسی ایرانی ابراز نگرانی کرد.

خانم عبادی در نامه ای که روز ۱۵ اردیبهشت ارسال شد، از آقای شهید خواست که مسئولیت مقام های ایرانی را در زمینه سلامت زندانیان به آنها گوشزد کند و فشارهای اخیر بر این زندانیان را، در هنگام بررسی پرونده حقوق بشری جمهوری اسلامی مورد توجه قرار دهد.

مطالب مرتبط