احمدی نژاد از امضای حکم رئیس جدید سازمان نظام پزشکی 'خودداری می‌کند'

Image caption محمود احمدی نژاد پیشتر به رد صلاحیت نامزدهای انتخابات نظام پزشکی اعتراض کرده بود

رسانه های ایران می گویند که محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور از امضاء و تنفیذ حکم رئیس جدید سازمان نظام پزشکی ایران خودداری کرده است.

خبرگزاری مهر نوشته است: "حکم تنفیذ رئیس کل جدید سازمان نظام پزشکی ایران برای سومین بار به دفتر ریاست جمهوری ارسال شده، اما شنیده شده که تاکنون این حکم امضا نشده است."

آقای احمدی نژاد در پی برگزاری انتخابات سازمان نظام پزشکی ایران که چهارم اسفند سال گذشته خورشیدی برگزار شد، به رد صلاحیت نامزدهای این انتخابات اعتراض و در چند مورد نهادهای امنیتی و سپاه را متهم به دخالت در این انتخابات کرد.

او گفته بود: "بد است که اطلاعات سپاه و نهادهای امنیتی در نظام پزشکی دخالت کنند."

در جریان برگزاری این انتخابات، مجمع عمومی نظام پزشکی روز ششم اردیبهشت تشکیل شد و علیرضا زالی را به عنوان رئیس جدید به مدت چهار سال انتخاب کرد.

رئیس فعلی سازمان نظام پزشکی ایران شهاب الدین صدر است که دو دوره متوالی ریاست این سازمان را بر عهده داشته، اما صلاحیت او برای انتخابات اخیر تایید نشد.

سازمان نظام پزشکی ایران، بر فعالیت پزشکان این کشور نظارت می کند.

مطابق قوانین ایران رئیس جمهور باید حکم ریاست این سازمان را امضا و به اصطلاح آن را تنفیذ کند تا رئیس جدید بتواند کار خود را آغاز کند.

آقای احمدی نژاد پیشتر با اعتراض به رد صلاحیت های صورت گرفته توسط نهادهای امنیتی و سپاه، یادآوری کرده بود که رئیس جمهور باید حکم رئیس سازمان نظام پزشکی را امضا کند.

علیرضا مرندی، از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به تازگی گفته که اگر آقای احمدی نژاد این حکم را امضا نکند "منتظر رئیس جمهوری بعدی می شویم."

از دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد کمتر از سه ماه باقی مانده است.

رئیس جمهور جدید ایران که قرار است در جریان انتخابات ۲۴ خرداد (چهاردهم ژوئن) مشخص شود، در روز دوازدهم مرداد (سوم اوت) کار خود را آغاز خواهد کرد.

مطالب مرتبط