حمایت خاتمی و شورای اصلاح‌طلبان از نامزدی هاشمی رفسنجانی

Image caption آقای خاتمی و شورای مشورتی اصلاح‌طلبان نامزدی آقای هاشمی رفسنجانی را فداکاری توصیف کرده‌اند

شورای مشورتی اصلاح‌طلبان در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که در انتخابات ریاست جمهوری ایران به صورت همه جانبه از اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حمایت می‌کند.

شنبه ۲۱ اردیبهشت، بلافاصله پس از ثبت نام اکبر هاشمی رفسنجانی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران، شورای مشورتی اصلاح‌طلبان با حضور محمد خاتمی، رئیس‌جمهوری پیشین ایران جلسه تشکیل داد.

به گزارش سایت رسمی آقای خاتمی، این شورا ورود آقای هاشمی به انتخابات را "فداکاری" و "فرصتی ملی و فراجناحی" توصیف کرده است.

این گروه از اصلاح‌طلبان نزدیک به آقای خاتمی، فضای کشور را "بحرانی" توصیف کرده و از گروه‌های دیگر خواسته‌اند "فارغ از وابستگی‌های جناحی با هماهنگی کامل با ستاد انتخاباتی ایشان (آقای هاشمی رفسنجانی) توان خود را برای خلق حماسه‌ای دیگر برای مقابله با بحران‌ها و تنگناهای موجود کشور به کار گیرند."

شورای مشورتی اصلاح‌طلبان اعلام کرده است که چهره‌ها و گروه‌های اصلاح‌طلب برای حمایت همه جانبه از آقای هاشمی رفسنجانی آماده هستند.

ستاد ملی جوانان اصلاح‌طلب هم که پیش‌تر از احتمال نامزدی محمد خاتمی حمایت کرده بود، در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که از آقای هاشمی رفسنجانی حمایت خواهد کرد.

ستاد ملی جوانان اصلاح‌طلب ابراز امیدواری کرده است که آقای هاشمی رفسنجانی بتواند "رویکردهای جاری را که باعث به‌وجود آمدن شرایط بحرانی شده، متوقف کند و مجددا کشور را به ریل توسعه متوازن و دموکراتیک برگرداند."

دیروز، پس از اعلام نامزدی اکبر هاشمی رفسنجانی، سخنگوی انتخاباتی محمد شریعتمداری یکی از نامزدهای اصلاح‌طلبان در انتخابات اعلام کرد که با حضور آقای هاشمی، آقای شریعتمداری از رقابت‌های انتخابات کنار می‌رود.

حسن روحانی و محمدرضا عارف دو نامزد دیگر اصلاح‌طلب هم پیش‌تر گفته بودند که در صورت حضور آقای هاشمی رفسنجانی در انتخابات، به نفع او کنار خواهند رفت.

محمد خاتمی، رئیس‌جمهوری پیشین ایران، چند روز پیش از قطعی شدن حضور آقای هاشمی رفسنجانی در انتخابات، در مقابل درخواست‌ هوادارانش برای ثبت نام گفته بود که "بهترین گزینه در شرایط فعلی آقای هاشمی است."

مطالب مرتبط