دفتر هاشمی رفسنجانی: انتخاب اعضای ستاد انتخابات کذب است

درپی انتشار خبری مبنی بر انتخاب اعضای ستاد انتخاباتی اکبر هاشمی رفسنجانی، دفتر آقای هاشمی رفسنجانی با صدور اطلاعیه‌ای خبر "انتصاب اعضای ستاد انتخاباتی"خود را تکذیب کرد.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: "پس از ثبت‌نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکنون، گزینه‌های مختلفی برای تصدی مسئولیت ستاد انتخاباتی ایشان مطرح شده، ولی به هیچ‌وجه تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده و فرد یا افراد مشخصی برای این مسئولیت معرفی نشده‌اند."

این در حالی است که پیشتر گزارش شده بود در آخرین جلسه ستاد انتخاباتی آقای هاشمی اعضای این ستاد انتخاب شده‌اند و علی مطهری سخنگوی این ستاد است.

علی مطهری، نماینده اصولگرای مجلس، اواسط دی ماه سال گذشته گفته بود که در ملاقات با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام پیشنهاد کرده که او "برای یک دوره ۴ ساله کاندیدای ریاست جمهوری شود و با توجه به نفوذی که روی گروه ها و شخصیت های سیاسی دارد کشور را به حالت تعادل برساند تا اینکه در دوره بعدی فرد دیگری مسئولیت را بپذیرد".

اما آقای هاشمی در آن زمان با این درخواست موافقت نکرده بود.

پس از موضع‌گیری‌های مختلف در خصوص حضور و یا عدم حضور آقای هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری، وی در آخرین روز ثبت نام به وزارت کشور مراجعه و ثبت نام کرد.

پس از اعلام نامزدی اکبر هاشمی رفسنجانی، سخنگوی انتخاباتی محمد شریعتمداری، از نامزدهای اصلاح‌طلبان در انتخابات، گفت که با حضور آقای هاشمی، آقای شریعتمداری از رقابت‌های انتخابات کنار می‌رود. حسن روحانی و محمدرضا عارف، دو نامزد دیگر اصلاح‌طلب، هم پیش‌تر گفته بودند که در صورت حضور اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات، به نفع او کنار خواهند رفت.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیشتر در دیدار با جمعی از روزنامه نگاران، دانشجویان و طلاب اصلاح‌طلب گفته بود: "حکومت برای مردم است. این نمی شود که هر کس هرکاری دلش بخواهد بکند و به مردم اجازه ندهد اعتراض کنند. مردم صاحب حکومت هستند. خدا هم حق حکومت را تنها به ۱۲ معصوم داد و بعد از آن هر فردی که مسئول حکومت شد به رای مردم آمد. اگر دولت بر مردم تحمیل شود مردم در شرایط خطر همکاری نمی کنند و هیچ دولت دیکتاتوری نمی تواند در دنیا موفق شود."

شنبه ۲۱ اردیبهشت، بلافاصله پس از ثبت نام اکبر هاشمی رفسنجانی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران، شورای مشورتی اصلاح‌طلبان با حضور محمد خاتمی، رئیس‌جمهوری پیشین ایران جلسه تشکیل داد.

به گزارش سایت رسمی آقای خاتمی، این شورا ورود آقای هاشمی به انتخابات را "فداکاری" و "فرصتی ملی و فراجناحی" توصیف کرد.

مطالب مرتبط