آیت‌الله خامنه‌ای: می‌خواهند کشور را به عقب برگردانند

آیت الله خامنه ای
Image caption آقای خامنه‌ای گفته است که اثر انتخاب یک رئیس‌جمهور ممکن است تا چهل سال ادامه داشته باشد

آیت الله علی خامنه ای، رهبر ایران گفته است که "دشمن" در پی بحرانی نشان دادن وضعیت کشور و پیروزی کسی در انتخابات ریاست جمهوری است که کشور را به عقب بر گرداند.

او تأکید کرده است که "انتخابات امسال اهمیت مضاعف دارد" و باید کسی سر کار بیاید که اهل استقامت و ایستادگی باشد و با "زره پولادین" وارد میدان شود.

آقای خامنه ای امروز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت (۱۵ مه) در یک سخنرانی در تهران، از نامزدهایی که به گفته او شعارهایی "خارج از حدود قدرت و اختیارشان" می دهند انتقاد کرد و از مردم خواست در مورد آنها "مراقبت و دقت" کنند.

او گفت که شورای نگهبان کسانی را که صلاحیت دارند به مردم معرفی خواهد کرد و "همه هم باید تابع قانون باشند."

آقای خامنه ای وعده داد که پیش از انتخابات در مورد مشخصات نامزد "اصلح" مفصل تر توضیح دهد.

او گفت که "دشمن" در پی این است که اولا انتخابات ریاست جمهوری ایران سرد و با مشارکت عده کمی انجام شود و ثانیا "نتیجه ای که از صندوق ها بیرون می آید، نتیجه ای باشد که دولت را، و به تبع دولت ملت را به سمت وابستگی بیشتر، به سمت تبعیت بیشتر، به سمت قرار گرفتن در سیاست های دشمنان قرار دهد."

آیت الله خامنه ای به رأی دهندگان ایرانی هشدار داد که نتیجه انتخاب یک رئیس جمهور و عملکرد یک دولت تنها به یک دوره چهار ساله محدود نیست و اثر آن "گاهی تا چهل سال" باقی می ماند.

او در عین حال گفت که اگر کسی بر اساس حجت شرعی رأی دهد، "چنانچه بعدا غلط هم از آب در بیاید، باز سرافراز است و می گوید من تکلیفم را عمل کردم."

رهبر ایران گفت: "دشمنان در تبلیغاتشان سعی می کنند سایه یأس و ناامیدی و بحران را بیندازند بر روی حوادث کشور، مشکلات کشور را چند برابر بزرگ کنند، مشکلاتی که وجود ندارد، بیخود ملت را و کشور را به آن متهم کنند، آینده را تاریک نشان دهند و ملت را ناامید کنند."

او گفت که خود کشورهای اروپایی "که صحنه گردان تبلیغات علیه جمهوری اسلامی‌اند، تا خرخره در مشکلات فرو رفته اند."

مطالب مرتبط