یازدهمین جلسه رسیدگی به پرونده قضات متهم به قتل‌های کهریزک

Image caption امیر جوادی فر، محسن روح الامینی و محمد کامرانی سه تن از قربانیان بازداشتگاه کهریزک

یازدهمین جلسه رسیدگی به پرونده قضات مرتبط با بازداشتگاه کهریزک امروز (چهارشنبه) در دادگاه کیفری استان تهران با عذر خواهی دو متهم از پدر یکی از قربانیان برگزار شد.

در این جلسه دادگاه، آخرین دفاع از متهمان اخذ شد ولی بر اساس اظهارات شاکیان و وکلای آن‌ها رییس دادگاه ختم رسیدگی را اعلام نکرد و بنابرین احتمال تجدید جلسه هنوز وجود دارد.

سعید مرتضوی، علی‌اکبر حیدری‌فر و حسن زارع دهنوی (حداد) سه قاضی هستند که در شعبه ٧٦ دادگاه کیفری تهران تحت محاکمه قرار دارند.

روند اتهامی علیه سعید مرتضوی و دو متهم دیگر این پرونده به قتل سه نفر از بازداشتیان کهریزک ارتباط دارد و به گزارش ایسنا، برخی اعضای خانواده های این سه تن همراه با وکلای خود در جلسه امروز دادگاه حضور داشتند.

امیر جوادی فر، محسن روح الامینی و محمد کامرانی از جمله معترضان به نتیجه انتخابات بحث برانگیز دهمین دوره ریاست جمهوری در سال ١٣٨٨ بودند که پس از دستگیری، به زندان کهریزک انتقال یافتند و سپس خبر درگذشت آنان انتشار یافت.

پدر محمد کامرانی پس از پایان جلسه رسیدگی در دادگاه گفت که دو نفر از سه متهم، یعنی سعید مرتضوی و علی اکبر حیدری فر به دلیل مرگ فرزندش از او عذر خواهی کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر او گفت "ای کاش این اتفاق در جلسات قبل رخ می داد. امیدوارم این تصمیم به پشیمانی باز هم در آنها بیشتر دیده شود."

قاضی سیامک مدیرخراسانی، رییس دادگاه، حاضر به پذیرفتن شهود قضات متهم در دادگاه نشد.

تحقیقات در مورد قربانیان بازداشتگاه کهریزک، از جمله تحقیقاتی که توسط مجلس انجام گرفت، به تعلیق سعید مرتضوی، دادستان وقت تهران، حسن دهنوی، معاون او و علی اکبر حیدری فرد، دادیار دادگستری تهران منجر شد.

نام سعید مرتضوی حتی پیش از ماجرای کهریزک، در ارتباط با مرگ زهرا کاظمی، عکاس ایرانی - کانادایی در زندان اوین مطرح بود. برخی منابع گفته اند خانم کاظمی به قتل رسیده و احتمالا دادستانی تهران با این قتل ارتباط داشته است.

مطالب مرتبط