تاکید دوباره مصباح یزدی بر انتخاب نامزد اصلح در انتخابات

مصباح
Image caption محمدتقی مصباح یزدی از حامیان جدی رهبر ایران در قم است

محمدتقی مصباح یزدی، از روحانیون بانفوذ حوزه علمیه قم، بار دیگر بر تکلیف مردم برای انتخاب و رای آوردن شخص اصلح تاکید کرده است.

آقای مصباح یزدی که از نظریه‌پردازان شیعه مورد اعتماد رهبر ایران است، پیش از اعلام نظر شورای نگهبان درباره صلاحیت نامزدها، کامران باقری لنکرانی را نامزد اصلح معرفی کرده بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای مصباح یزدی که در دفتر رهبر ایران در قم سخن می‌گفت، تاکید کرد، شیطان در صدد است اینگونه القا کند که اتفاقات، از پیش تعیین شده و "وقتی نتیجه با خداست، چرا باید برای این که در انتخابات شخص اصلح رای بیاورد تلاش کنیم؟"

Image caption آقای مصباح گفته بود کامران باقری لنکرانی نامزد اصلح و بهتر از سایر نامزدهای انتخابات است

او گفت اعتقاد به قضا و قدر به این معنی نیست که دست مردم در انجام کارها بسته است و هیچ تاثیری ندارند.

به گفته آقای مصباح یزدی، باید به تکلیف الهی عمل کرد و نباید به خاطر تعریف و تمجید و شماتت دیگران از انجام تکلیف الهی دست کشید.

رییس موسسه آموزشی امام خمینی همچنین می گوید "هرکس کاری کند که موجب اختلال در نظام اسلامی شود، حرام است."

او در این سخنرانی گفته "راستگویی موجب اعتماد می‌شود و زندگی را آسان می‌کند اما اگر راستگویی موجب فساد شود دیگر خوب نیست."

بعد از حمایت جدی محمدتقی مصباح یزدی از آقای باقری لنکرانی، جمعی از طلاب قم در نامه‌ای خطاب به آقای مصباح یزدی نوشتند که حمایت پیشین او از محمود احمدی‌نژاد نشان داد او "کارشناس سیاسی خوبی نیست" و بهتر است در مباحث عقلی و فلسفی متمرکز بماند و وارد سیاست نشود.

آقای مصباح یزدی بدون اشاره به این موضوع گفته که"اگر همه عالم از ما تعریف کنند اما خودمان بدانیم که کار ما مطابق با قران و دستورات الهی نیست باید توبه کنیم و اگر همه از کار ما ناراضی باشند اما مطمئن باشیم که به تکلیف خود عمل کرده ایم برای ما کفایت می کند."

کامران باقری لنکرانی که نامزد جبهه پایداری بود، یک روز پیش از اعلام اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده گفت به نفع سعید جلیلی، نامزد دیگر انتخابات کنار می‌رود.

بعضی از رسانه‌های ایران از جمله روزنامه آرمان روز گذشته گزارش کردند که آقای جلیلی در سفر اخیر خود به قم با شماری از مراجع دیدار کرده است، اما به ملاقات آقای مصباح یزدی نرفته است.

مطالب مرتبط