گزارش شکایت از احمدی‌نژاد 'آماده قرائت در صحن مجلس است'

Image caption نمایندگان مجلس به تعداد زیاد همراهان و اعضای خانواده در سفر آقای احمدی نژاد به نیویورک اعتراض داشتند.

به گفته رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، گزارش شکایت نادر قاضی پور به این کمیسیون در اعتراض به سفر سال گذشته محمود احمدی نژاد به نیویورک با ۱۲۵ همراه، آماده قرائت درصحن مجلس است و درصورتی که تخلفی تشخیص داده شود به قوه قضاییه ارجاع خواهد شد.

این سفر شهریور ماه گذشته و برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل انجام گرفت.

به گفته محمدعلی پورمختار، آقای قاضی پور به سفر رییس جمهور با ۱۲۵ همراه معترض بود از این رو به این کمیسیون شکایت کرد: "به جز هزینه هواپیما، هزینه هر اتاق که درهتل محل اقامت رییس جمهور در اختیار همراهانش قرار گرفت شبی ۴۰۰ تا ۷۰۰ دلار بود."

"بسیاری از همراهان خانواده و اقوام مسولان دولتی بودند."

آقای پورمختار گفت پاسخ دولت به کمیسیون درباره دلیل همراهی ۱۲۵ نفر از افرادی که ضرورتی به همراهی آنها نبوده قانع کننده نبود و پاسخ‌ها کلی بود.

رئیس کمیسیون در نامه ای که به آقای قاضی پور نوشته آورده معاونت امور مجلس ریاست جمهوری در ارسال اطلاعات مورد نیاز همکاری لازم را انجام نداده با این حال بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان هیئت اعزامی "۱۴ نفر از بستگان و اعضای خانواده رئیس جمهور ، معاونین و دیگران مدیران ارشد" بوده‌اند.

"سفر افراد غیر مسئول در هیات اعزامی ضرورت نداشته و حضور همسران و اعضای خانواده آنان نیز فاقد توجیه می باشد."

در پایان این نامه آمده در زمانی که "محدودیت ارزی داریم و مردم به لحاظ معیشتی در مضیقه به سر می برند و بحث تحریم و تورم" مطرح است، تحمیل هزینه های کلان ارزی و غیر ضروری، "کاری غیرعادلانه و تحمیل فشار مالی سنگین بر مردم است و با شعار عدالت و مهرورزی دولت منافات دارد."

بر خلاف سفرهای گذشته، در این سفر هیچ یک از نمایندگان مجلس، رئیس‌جمهوری را همراهی نکردند.

مطالب مرتبط