ستاد امنیت انتخابات ایران تشکیل شد

Image caption وزیر کشور ایران: آمادگی کامل را برای خلق حماسه‌ای دیگر داریم

وزیر کشور ایران از تشکیل ستاد امنیت انتخابات خبر داده و گفته است که از نظر امنیتی "جای هیچ‌گونه نگرانی" برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ۲۴ خرداد وجود ندارد.

مصطفی محمد نجار امروز (چهارشنبه، هشتم خرداد) بعد از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت که روز گذشته معاونان سیاسی و امنیتی وزارت کشور در نشست‌هایی متعدد با استانداران سراسر کشور مسائل (امنیتی مربوط به انتخابات) را بررسی کرده‌اند.

او گفت: "هم‌اینک آمادگی کامل را برای خلق حماسه‌ای دیگر داریم."

وزیر کشور ایران همچنین به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری توصیه کرد که از "سیاه‌نمایی" خودداری کنند. او گفت: "سیاه‌نمایی چیز خوبی نیست. کاندیداها باید ایجابی صحبت کنند و قانون را در نظر بگیرند و ما هم در اجرای قانون با هیچ‌کس رودربایستی نداریم."

وزیر کشور ایران در واکنش به اظهاراتی که درباره بسته شدن بخش‌هایی از مرزهای ایران مطرح شده‌اند، گفت: "ایران از نظر امنیتی جزو یکی از معدود کشورهای دارای امنیت کامل است."

با این حال، او اضافه کرد: "اگر ضرورتی وجود داشته باشد که در ایام منتهی به انتخابات بخشی از مرزهای کشور بسته شود، این اقدام انجام خواهد شد."

پیش از این، علی عبداللهی، معاون امنیتی وزارت کشور گفته بود که ممکن است بعضی از مرزهای ایران در دوره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران بسته شود.

او استقرار نیرو، تقویت تجهیزات و کنترل گلوگاه‌های مرزی را از جمله اقداماتی خواند که برای تامین امنیت انتخابات ایران انجام شده است.

آقای عبداللهی اضافه کرد که بستن مرزها در دوره‌های گذشته انتخابات ایران نیز "عرف بوده و در زمان اجلاس غیرمتعهدها هم برخی از مرزها بسته شد."

نهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران روز جمعه، ۲۴ خرداد برگزار خواهد شد و براساس اعلام وزیر کشور ۱۳۰ هزار صندوق در داخل ایران و ۲۸۵ مرکز در کشورهای دیگر برای رأی‌گیری در این انتخابات در نظر گرفته شده است.

فعالیت‌های انتخاباتی هشت نفر به عنوان نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ایران هم‌اکنون در جریان است.

مطالب مرتبط