جلال‌الدین طاهری، امام جمعه پیشین اصفهان در گذشت

Image caption آقای طاهری در انتخابات سال ١٣٨٨ از حامیان میرحسین موسوی بود

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبر داده است که جلال‌الدین طاهری اصفهانی، امام جمعه سابق شهر اصفهان در گذشته است.

آقای طاهری نزدیک به یک ماه به دلیل مشکلات ریوی در بیمارستان بستری بود، امروز صبح در سن ٨٧ سالگی درگذشت.

او که که در سال ١٣٠٥ در اصفهان به دنیا آمد، اولین امام جمعه رسمی شهر اصفهان پس از انقلاب بود در سال ١٣٨١ به علت انتقاد از سیاست های جاری حکومت ایران از امامت جمعه استعفا داد و از آن پس، فعالیت سیاسی نداشت.

آقای طاهری هنگام استعفاء از امامت جمعه شهر اصفهان نامه ای سرگشاده و تند خطاب به حکومت ایران نوشت.

وی در این نامه گفت "آنان که بر شتر چموش قدرت سوارند و در میدان سیاست دو اسبه می‌تازند و از نردبان مقدسات و اعتقادات مردم بالا می‌روند و گرد‌آسیاب ریاست می‌چرخند و از پل دین می‌گذرند تا به دنیا برسند متأسفانه مؤید و مشوق عده‌ای چماق به دوش و فرقه‌ای کفن پوش که دندان تمساح خشونت را تند و تیز می‌کنند و می‌خواهند عجوزه تندخوی و عفریته زشت روی خشونت را به نکاح دین درآورند و امور مقدس را ملوث جلوه دهند یعنی رجاله‌ها و فاشیست‌هایی که معجونی از جهل و جنونند و بندنافشان به مراکز ثقل قدرت متصل است و مطلق العنان و افسار گسیخته‌اند و نه ملوم معاقب قضا هستند و نه محکوم معاتب قانون. هم فقیه و هم فیلسوف و هم داروغه و هم حاکم و هم مفتی و هم قاضی هستند! فعال‌مایشاء و حاکم ما یرید!"

سایت خبری کلمه که به میر حسین موسوی، یکی از رهبران بازداشت شده جریان اصلاحات ایران نزدیک است می نویسد که هر چند این نامه مورد حمایت گروه های سیاسی و نمایندگان اصلاح طلب مجلس قرار گرفت، "رهبری پاسخی تند و غیرمحترمانه به آن داد."

آقای طاهری در انتخابات سال ١٣٨٨ از حامیان میرحسین موسوی بود.

مطالب مرتبط