رئیس ستاد جوانان حامی حسن روحانی بازداشت شد

Image caption پس از مراسم سخنرانی حسن روحانی،سعید الله بداشتی، رییس ستاد جوانان حامی وی دستگیر شد

سخنرانی انتخاباتی حسن روحانی، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران، دیروز شنبه یازدهم خردادماه در حسینیه جماران تهران با حضور نیروهای امنیتی به "تشنج کشیده شد" و تعدادی نیز بازداشت شدند.

به گزارش سایت های سحام نیوز و کلمه، منابع خبری نزدیک به مخالفان دولت ایران، گروهی از حاضران در این جلسه در حمایت از میرحسین موسوی و مهدی کروبی از رهبران مخالفان که درحصر خانگی به سر می‌برند، شعار دادند.

بنا به این گزارش، "در انتهای مراسم موتور سواران یگان ویژه همراه با نیروی انتظامی و نیروهای اطلاعاتی لباس شخصی کوچه های اطراف این مراسم را بستند."

به گزارش سایت کلمه، سعید الله بداشتی، رئیس ستاد جوانان حامی حسن روحانی دستگیر شد. محمد پارسی، شیرین میرکرمی، محسن رحمانی نیز از دیگر بازداشت شدگان این مراسم هستند.

خبرگزاری مهر در این مورد گزارش کرد که در جریان سخنرانی حسن روحانی در حسینیه جماران، شعارهایی در حمایت از میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ سر داده شد.

حسن روحانی در سخنرانی انتخاباتی خود در این حسینیه اعلام کرد: "من یک کلمه مبهم می گویم امسال یعنی سال ۹۲ مثل سال ۸۸ نخواهد شد. شما را از صندوق رای دور نکنند و همه پای صندوقها حاضر شویم انشاالله پیروزی را صاحب خواهیم بود."

به گزارش سایت آفتاب، ستاد انتخاباتی حسن روحانی پس از وقایع روز گذشته در اطلاعیه‌ای نوشت: "مباد که به سبب آنچه در حاشیه سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی در حسینیۀ جماران رخ داد، شمع تدبیر، کم فروغ و شکوفۀ امید، نشکفته پرپر شود."

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی نیز در واکنش به وقایع شب گذشته گفت: "یکی از تعهدات کاندیدا این است که نباید پیرو فتنه ۸۸ باشند و شاید این مسئله نیز ربطی به نامزد ریاست جمهوری نداشته باشد، اما ممکن است افرادی بخواهند از این فضا سوءاستفاده کرده و اهداف فردی را دنبال کنند."

آقای احمدی مقدم با تاکید بر اینکه ستادهای انتخاباتی باید مراقبت‌های لازم را انجام دهند، اعلام کرد: "اگر قادر به انجام این مهم نبودند، طبیعی است نیروی انتظامی به وظیفه خود عمل کرده و با افرادی که رفتار ضدانقلابی داشته باشند، برابر قانون برخورد کند."

مطالب مرتبط