حکم توقیف روزنامه ایران 'صادر شد'

خبرگزاری مهر می‌گوید که شعبه ۷۶ دادگاه کیفری تهران، روزنامه ایران، روزنامه دولت ایران را به دلیل "نشر مطالب خلاف واقع" به مدت شش ماه توقیف کرده است، اما مجید امیدی شهرکی، مدیرمسئول این روزنامه به خبرگزاری ایسنا گفته که این حکم هنوز رسما ابلاغ نشده است.

خبرگزاری فارس هم گزارش داده است که حکم توقیف روزنامه ایران بدوی و قابل اعتراض است و صدور آن به معنای توقف فوری انتشار روزنامه نیست.

هیئت منصفه مطبوعات هفته پیش روزنامه ایران را مجرم شناخته بود.

پیش از این علی‌اکبر جوانفکر، مدیرمسئول قبلی روزنامه ایران، به دلیل انتشار ضمیمه‌ای درباره حجاب محکوم شده و به زندان افتاده بود.

روزنامه ایران، متعلق به خبرگزاری رسمی ایران، ایرنا، از رسانه‌هایی است که در سال‌های اخیر به شدت از سیاست‌های محمود احمدی‌نژاد دفاع کرده و به منتقدان او، از جمله محافظه‌کاران هوادار آیت‌الله خامنه‌ای، حمله کرده است.

در ماه‌های اخیر و با تلاش اسفندیار رحیم مشایی برای رسیدن به ریاست جمهوری محافظه‌کاران حاکم به شدت از آقای احمدی‌نژاد فاصله گرفته‌‎اند.

آنان آقای احمدی‌نژاد و هوادارانش را متهم می‌کنند که "جریانی انحرافی" به محوریت اسفندیار رحیم مشایی تشکیل داده‌اند.

سایت شبکه ایران، متعلق به روزنامه ایران، می‌گوید که در روزهای اخیر تعدادی از وبسایت‌های طرفدار آقای رحیم مشایی، از جمله روشنایی، معیارنیوز، بهارنا، بهارآنلاین، برداشت نیوز، امتداد مهر، تفکر ایمانی و دولت بهار فیلتر شده‌اند.

مطالب مرتبط