وزارت اطلاعات ایران: اعضای تیم خرابکاری انتخابات ریاست جمهوری بازداشت شدند

وزارت اطلاعات ایران امروز یک شنبه ۱۲ خردادماه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که اعضای یک تیم را شناسایی کرده که "مامور اقدامات خرابکارانه" در روز انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران بودند.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: "ضمن شناسایی و بازداشت اعضای این تیم تروریستی، انبارهای تسلیحات آنها نیز کشف و ضبط گردید. همچنین اسامی، تصاویر و فیلم های گرفته شده از افسران اطلاعاتی بیگانه و سایر اسناد خیانت تیم تروریستی و خباثت کشورهای دخیل در این پرونده، مضبوط است که بنا به اقتضاء، مورد بهره‌برداری یا انتشار قرار خواهند گرفت."

بنا بر این اطلاعیه، "متهم اصلی پرونده پس از مدتی جاسوسی، مأموریت می یابد گروهی عملیاتی برای انجام اقدامات تروریستی در کشور، آنهم در مقطع برگزاری انتخابات پیش رو و بویژه در روز رأی گیری، فراهم کند. در اجابت این دستور، گروهی ۱۲ نفره با هدف خرابکاری تشکیل می شود."

پیش از این نیز دادستانی تهران در ۲۹ اردیبهشت ماه خبر از اعدام دو متهم به جاسوسی داده بود و آن زمان اعلام کرد که یکی از این دو متهم به نام محمد حیدری "اطلاعات امنیتی و اسرار کشور" را به عوامل سازمان اطلاعات اسرائیل، موساد در خارج از ایران تحویل داده و در ازای آن پول دریافت کرده بود.

نفر دوم کوروش احمدی متهم بوده که "اطلاعات کشور " را در اختیار عوامل سیا (سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا) قرار می‌داده است.

ایران در گذشته هم افرادی را به عنوان "عوامل" آمریکا و اسرائیل به تلاش برای کسب اطلاعات و ایجاد اخلال در برنامه هسته ای ایران و همچنین ترور افرادی که با این برنامه همکاری می کنند متهم کرده است.

سال گذشته نیز ۱۳ نفر به اتهام جاسوسی برای دستگاههای اطلاعاتی اسرائیل محکوم شناخته شدند. به گفته دادگاه انقلاب این افراد را شبکه های ماهواره ای خارج از کشور به جاسوسی ترغیب کرده بودند.

در آذرماه سال ۱۳۸۷، علی اشتری به اتهام جاسوسی برای اسرائیل به اعدام محکوم شد.

دولت ایران در سال های اخیر بارها در مورد وجود "دام های امنیتی" به شهروندان ایرانی هشدار داده است.

مطالب مرتبط