چهار فعال ملی‌-مذهبی در تهران بازداشت شدند

بر اساس گزارش‌های رسیده از تهران، رضا آقاخانی، نصرالله لشنی، علیرضا اکبرزاده و حسین بحیرایی از فعالان ملی مذهبی بازداشت شدند، هنوز دلیل این بازداشت‌ها مشخص نیست.

به گزارش سایت ملی مذهبی، این افراد در محل کار خود بازداشت شده و منازل آن ها توسط نیروهای امنیتی "شدیدا" مورد تفتیش قرار گرفته است.

خانواده‌های این بازداشت شدگان با ابراز نگرانی در خصوص وضعیت آنها گفته اند که نیروهای امنیتی خانه‌هایشان را مورد تفتیش قرار داده‌اند.

خانواده‌ها معتقدند که بازداشت شدگان "هیچ فعالیت خلاف قانونی نداشته و برخی نیز اساسا فعال سیاسی نبوده اند."

در پی نزدیک شدن به یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، بازداشت فعالان سیاسی و فرهنگی شدت گرفته و برخی از زندانیان که در مرخصی بودند نیز به زندان فراخوانده شدند.

پیش از این سید ضیاءالدین رضا توفیقی، رئیس سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد و سه فعال سیاسی دیگر در ۱۲ خردادماه بازداشت شدند.

همچنین اشکان ذهابیان، فعال سابق دانشجویی است که هفتم خردادماه در منزلش در بابل بازداشت شد.

محمود بهشتی‌ لنگرودی، سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان ایران هم توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۵ سال زندان محکوم شد. وی به قید وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی آزاد بود.

در عین حال بهمن احمدی امویی، مسعود باستانی، شیوا نظر آهاری، احمد زیدآبادی و بهاره هدایت که در مرخصی بودند به زندان فراخوانده شدند.

مطالب مرتبط