فشار نیروهای امنیتی ایران بر خانواده کارکنان رادیو فردا

در پی نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و فشار بر خانواده کارکنان رادیو فردا، رادیو اروپای آزاد با انتشار بیانیه‌ای از این اقدامات جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرد.

به گزارش رادیو فردا، آرمان مستوفی رئیس رادیو فردا در همین زمینه به تازگی اعلام کرده که در هفته‌های اخیر مسئولان امنیتی، دست کم در ۹ مورد، بستگان و نزدیکان کارمندان رادیو فردا را احضار کرده و از آنها درباره فعالیت‌های کارمندان رادیو فردا بازجویی کرده‌اند.

به گفته آقای مستوفی مسئولان امنیتی از خانواده کارکنان رادیو فردا خواسته‌اند که از اقوامشان بخواهند یا به همکاری پنهانی با نهادهای امنیتی ایران بپردازند و یا همکاری خود را با این رادیو قطع کنند.

مدیر رادیو فردا همچنین گفته: "روزنامه‌نگاران این رسانه هدف حملات سایبری، به منظور دسترسی به اطلاعات شخصی شان، قرار گرفته‌اند."

خانواده‌های کارکنان رادیو فردا در ایران، پیشتر هم توسط ماموران امنیتی جمهوری اسلامی احضار و بازجویی شده بودند.

پیشتر نیز ماموران امنیتی خانواده برخی از کارکنان رسانه‌های دیگر فارسی زبان خارج از ایران از جمله بی‌بی‌سی فارسی را تحت فشار قرار داده بودند.

در پی این اقدامات سازمان دیده بان حقوق بشر با محکوم کردن این اقدامات اعلام کرد که دولت ایران با بازداشت و ارعاب بستگان و دوستان خبرنگاران فارسی‌زبان شاغل در خارج از ایران، به دنبال کسب اطلاعات از این خبرنگاران یا واداشتن آنها به سکوت است.

مطالب مرتبط